Türk Sanatları Yarışma başvuruları başladı

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 22. Devlet Türk Sanatları Yarışmasının başvurularının başladığı duyuruldu. 

Türk sanatlarını destekleyerek gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlayan Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın 22’ncisi başlıyor. 

Başvuruların başladığını duyuran Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Kültür ve Turizm Bakanlığınca iki yılda bir düzenlenen yarışma bu yıl yine genç yeteneklere odaklanacak. Geleneksel el sanatlarımızdan hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini, ebru, kalemişi ve katı’ kategorilerinde düzenlenecek yarışma ile özellikle gençlerin gelenekten yararlanarak özgün eserler üretmeleri teşvik edilecek.  Seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda her kategoride başarı ödülüne layık görülen üç esere ayrı ayrı 30 bin lira, sergileme ödülüne layık görülen 42 esere yine ayrı ayrı 6 bin lira para ödülü takdim edilecek. Ödül sahiplerinin başarı ve sergileme belgesi de alacağı yarışmanın toplam para ödülü ise 882 bin lira olacak.

Son başvuru 6 Mayıs

Türkiye’nin köklü kültür mirasının en zarif çizgilerinin geleceğe aktarılmasına imkân sunacak olan 22. Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın başvuruları 4 Mart’ta başlayacak. Yarışmaya katılmak isteyenler şartnameye “e-devlet” bağlantılı https://gorselsanat.ktb.gov.tr/ internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak ulaşılabilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 6 Mayıs olacak.” Denildi. Türk Sanatları Yarışma başvuruları başladı

Bakmadan Geçme