Ercan AYDIN

Yürekten kutluyor ve alkışlıyorum

Ercan AYDIN

Yürekten kutluyor ve alkışlıyorum. 

Bartın Belediye Başkanı Sayın M. Rıza Yalçınkaya'nın kamuoyunda şok etkisi yaratan açıklamalarından dolayı kutluyor ve sonuna kadar destekliyorum.

Neden mi?

Belediyede daha önce yaşananları herkesin anlayabileceği netlik'te ve çok açık şekilde anlattığı için.

Bu açıklalamardan rahatsız olan birileri,

Başkanın eskiyi anlatıp durmasına gerek olmadığını, böyle zaman kaybedeceğine artık Bartın sorunları ile ilgilensin diye sokaklarda algı yapıp dursalarda, bana göre M. Rıza Yalçınkaya doğru olanı yapıyor.

Başkanın açıklamalarında öyle görünüyorki Belediyenin içi tamamen boşalmış ve evraksız, kayıtsız çok borçlar varmış.

Böyle oluncada öncelikle Belediyenin Ekonomi yönünden çok acil şekilde derlenip toplanması gerekiyor.

Buda Sayın Başkanın huzurlu bir ortamda ve rahat bir şekilde çalışması ile olur.

Bizler sayın Başkanın anlattıklarının Belediye seçimlerinden önce yüzde 80 nini sayfalarımızda ve canlı yayın programlarımız da dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. 

Belediyenin bu şekilde yönetilmesi yanlış olduğunu, sürekli işçi alınmasının yanlış olduğunu, hatta tüm kamu kurumlarında zorunlu olmadıkça personel alınmaması gerektiğini söyledik, yazdık çizdik durduk.

Basın ile hiç alakası olmayan, ellerine bir cep telefonu alıp sokak sokak gezenlere reklam adı altında yüz binlerce paralar dağıtılması, Reklam panolarına harcanan milyonların, rastgele yapılan yol asfaltlamalarının boşa giden paralar olduğunu, çokça söyledik durduk.

Seçim bitince Başkan Yalçınkaya tüm bu yazdıklarımızın çizdiklerimizin ne kadar doğru olduğunu astığı borç pankartı ve yaptığı açıklamalar ile tüm kamuoyuna göstermiş oldu.

Burdan açık açık yazıyorum, Sayın Başkanın ilk politikaların sonuna kadar destekliyorum. Çünkü bu şekilde giden Belediyenin Bartına tek çivi çakması mümkün değil. Öncelikle Belediyenin açık olan ve bugüne kadar su istimal edilen, yolsuzluğa zemin hazırlayan kanallarının kapatılması gerekir. 

Sayın Başkanın Belediyenin bekleyen sistemsel sorunlarını hal etmeden, halkın beklediği icraatlara hemen geçmesi çok doğru olmaz. 

Evet Bartının en acil sorunu trafik ve sel sorunu...

Bu sorunları da Başkanın tek başına çözmesi mümkün değil, bunları Devletin diğer kurumlar ve İktidarın yetkilileri ile halletmesi gerekir.

Bunuda zaman ile halledeceğine inanıyorum.

Kamuoyunun diğer bir beklentisi de Başkanın iddia ettiği yolsuzluk ve usulsüzlük açıklamaları havada bırakmadan, gerek İçişleri bakanlığı, gerek adli makamlar nezdinden inceleme ve soruşturmaların hemen yapılmasını istemesidir.

Bizler basın olarak bu süreçte sabrederek yaşananların takipçisi olacağız. Halkın, Sayın Başkanın yapacaklarını sukunetle beklemesi gerekir. Sonuçta Başkanın önünde 5 yıl var ve bu 5 yılda başarılı olmak için halktan alınan paraların çarçur edilmeden yatırıma nasıl döndereceğini kamuoyuna göstermesi gerekir bunuda zaten ilk günden beri yapmaya çalışıyor.

Sakın kimse yanlış anlamasın biz başkanın avukatlığını yapmıyoruz. Bizler bugüne kadar kim olursa olsun doğru yapılan herşeyin yanında olduk yanlış yapılanlarında her daim karşısında olduk.

Eğer Sayın M. Rıza Yalçınkaya bu yaptığı açıklamaların gereğini yapmazsa, halkın başkanı olmazsa,partizanlık yaparsa seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmezse,halkın belediyesi olmazsa işte o zaman bizde sabrımız bitti bugün olduğu gibi o günde doğru neyse onu yazarız,bundan kimsenin hiç şüphesi olmasın.

Son olarak Sayın Başkandan şunu rica ediyoruz.

Daha önce yazmıştık göreve başladığında astığı borç afişlerini her 1 yıl sonunda asmasını ve halkı bilgilendirmesini istiyoruz.

Sonuç olarak tekrar tekrar yazıyorum Sayın başkan doğru olanı yapıyor ve bunu yaptığı için tüm kamuoyu gibi bizde bu konuda gide bildiği en son noktaya kadar gitmesi için sonuna kadar destekliyoruz.

Daha güzel günler görmek dileğiyle Kalın sağlıcakla.

Ercan Aydın

Yazarın Diğer Yazıları