Bugun...


Ercan AYDIN

facebook-paylas
HALK BAHANELER DEĞİL ÇÖZÜMLER BEKLİYOR!!!
Tarih: 09-08-2020 22:29:00 Güncelleme: 09-08-2020 22:31:00


HALK BAHANELER DEĞİL ÇÖZÜMLER BEKLİYOR!!!

Hükümet dış güçlerin ve IMF'nin isteklerini yapmadığı için Döviz yükseliyormuş!!!

Neymiş efendim bunlar;

* Libya'dan  çıkarsak

* Suriye'den Çıkarsak

* Azerbaycan'daki birliklerimizi Çekersek

* Katar'daki üssümüzden çıkarsak

* PKK ile Uğraşmazsak

* S 400'leri Aktifleştirmezsek

* Silah Sanayini Durdurursak

* Filistin'den Elimizi çekersek

* İslam Dünyasından Uzaklaşırsak

*Ayasofya’yı tekrar müze yaparsak

* İsrail'e ABD ye AB ye Boyun eğersek

* Yeraltı Kaynaklarını Aramaktan Vazgeçersek

Dünyada Tek bir düşmanımız kalmazmış, İşte O zamanda IMF bize borç vererek yardım edermiş böylece de bizimde ekonomimiz düzelirmiş, Dövizde yükselmezmiş.

Yav Allah aşkına bu bahaneleri nasıl uydurabiliyorsunuz? bu hikayeler artık bitmedi mi? Borcu borç ile kapatarak kim kurtulmuş ki Türkiye Kurtulsun!!!

Daha öncede IMF den borç paralar alınmadı mı? Peki neye yaradı? Neden dışa bağımlılıktan kurtulan güçlü bir Ülke olamadık?

Ekonominin düzelmesinin borç alarak olmayacağını artık dünya alem biliyor...

Ekonomi Yatırım ile sağlam olur, istihdam ile, Tarım ile, sanayii ile, kamuda tasarruf ile sağlam olur, hükümete güven ile olur, ihracat ile olur, yeraltı kaynaklarımızı doğru kullanmakla olur, Özel sektörü güçlendirmekle olur.

Bunların tümü olunca paranızın değeri yükselir ve paranızın değeri yükseldikçe de sizin dış güçlerle ilgili dediklerinizin hiçbirinin anlamı kalmadığını görürsünüz.

Yaklaşık 18 yıldır halkın nerdeyse yarısının desteğini alarak Ülkeyi yöneten İktidarın yukardaki bahaneleri sürekli ortaya atmalarından vatandaş artık sıkıldı, Vatandaş artık ağlamalarını yakınmalarını değil çözümler üretilmesini istiyor.

Vatandaş artık eskiden şöyleydi böyleydi sözlerini duymak istemiyor.

Vatandaş sizden Tarımda Avrupa birincisiyiz, Sanayide ilk 10’a giriyoruz, Enerjide dışa bağımlılıktan kurtularak büyüme hedeflerimizi yakaladık, İşsizliği bitirdik demenizi istiyor.

Vatandaş artık zam haberlerini değil indirim haberlerini duymak istiyor. Vatandaş artık gerçekten güçlü bir Türkiye istiyor. Vatandaş artık bugün dünden iyi yarın bugünden iyi olacak laflarını duymak yerine tüm Dünyanın şapka çıkardığı bir ülke olduğumuzu görmek istiyor.

Bizler kimsenin tarafı değiliz bizler Ülkemizin gerçeklerle yüzleşmesini isteyen kişileriz ve gerçek çözüm yollarını görüp destek vermek istiyoruz.

Yeri geldi mi Vatanımıza dıştan ve içten gelecek her türlü tehlikeye karşı gözümüzü kırpmadan dimdik durduk durmaya da devam ederiz.

Yeter ki Ekonominizin düzelmesi için gerekli şartlar oluşturulsun ve başkalarını suçlamayı bırakıp daha önceki hatalarını kabul ederek yeni tasarruf tedbirlerini açıklasınlar. İşte o zaman gerçek milli birliğimizi sağlayarak Türkiye’nin gücünü Dünyaya göstermiş olacağız.

Ekonomimizin bir an önce rayına oturduğunu görmek dileği ile saygılar sunarım.Bu yazı 1526 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI