Yalçınkaya'ya sevgi seli

Bartın'da Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile CHP adayı Rıza Yalçınkaya arasındaki yarış sonuçlandı. Sandıkların büyük bölümünden birinci çıkan Rıza Yalçınkaya, uzun bir aradan sonra yeniden Belediye Başkanı olmayı başardı. 

Bartın'da Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP adayı Rıza Yalçınkaya sevgi selinin arasında kaldı.

Yukarı Çarşı'dan kutlamaların yapılacağı alana kadar coşkulu bir kalabalığın eşlik ettiği Yalçınkaya'nın çevresinde adeta sevgi duvarı kuruldu.

Kalabalık ve izdihamdan dolayı basın mensuplarının dahi görüntü almakta zorlandığı yürüyüşün ardından Rıza Yalçınkaya binlerce kişi ile Cumhuriyet Meydanına girdi.

Meşaleler ve sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanında karşılanan Rıza Yalçınkaya burada çoşku dolu bir konuşma gerçekleştirdi.

Bartın'ın yeni Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya konuşmasında şunları söyledi: "Kadirşinas Bartın halkı her zaman bana inandı, bana güvendi ve her zaman sandığa gittiğinde de Rıza Yalçınkaya'ya sahip çıktı. Bizim sloganımız boşuna Bartın'ın Rızası var, değildi. Çünkü sizler Rıza'ya her zaman güvendiniz. Her zaman inandınız, her zaman sevdiniz. Onun doğruluğunu, onun dürüstlüğünü, onun çalışkanlığını bilen insanlar olarak her zaman bağrınıza bastınız. Onun için ben sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizler için ne kadar çalışsam sizler için ne kadar alın teri döksem azdır. Sizin hakkınızı ödeyemem. Sizler her zaman bana sahip çıktınız. 2 dönem belediye başkanlığı görevinde bana bu gururu ve onuru, onurlu görev yapma fırsatı verdiniz. Üç dönem Bartın milletvekili olarak bu görevi yapmanın mutluluğunu ve gururunu yaşattınız. Bu akşam da tarih yazıyorsunuz. 

Yalçınkaya'ya sevgi seli

75 bin nüfuslu büyük aileyi koruyacağım 

Ben demiştim ki seçim çalışmalarım sırasında eğer belediye başkanı olarak seçerseniz bu seçimin sonunda her biriniz yeni açılacak o beyaz sayfada imzanızı atacaksınız demiştim. Dolayısıyla şimdi o gün yeni beyaz sayfasında sizlerle birlikte Bartın için tarih yazacağız. Bu tarihi birlikte yazacağız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Sizler Bartın'ın Rızası'na sahip çıktınız. Ben de size sahip çıkacağım. Ben de Bartın'a sahip çıkacağım. İnşallah 1 Nisan tarihi itibariyle Bartın'da baharın güzelliklerini hep birlikte görecek. Hak ettiği yere getireceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan, ocusun, bucusun demeden, herkesi kucaklayarak, ortak aklımızı kullanarak birlikte Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz. Sağ olun. Teşekkür ederim. Lütfen beni yalnız bırakmayın. Lütfen her zaman her daim şimdiki olduğu gibi yanımda olun. Beni yalnız bırakmayın. Bazılarınız annem, bazılarınız babam, bazılarınız kardeşim, bazılarınız evladım. Sizin için var olmaya devam edeceğim. Bu aileme sahip çıkacağım. Bartın gibi 75 bin nüfuslu büyük aileyi koruyacağım, koruyacağım, koruyacağım. 

Yalçınkaya'ya sevgi seli

Bana jübile yaptırıyorlardı

Birileri bana jübile yaptırıyorlardı. Ama ben demiştim ki son söz Bartın halkının demiştim. 31 Mart'ta sandığa gittiğinde kimin jübile yapacağına karar verecek demiştim. Size güvenmiştim, size inanmıştım. O nedenle bugün 31 Mart günü sandıkta son sözünüzü söyleyerek Batı'nın Rızasına sahip çıkacağınıza yürekten inanıyordum. Birileri halkın her zaman son sözün sahibi olduğunu unutmasın. Halkın üstünde kimse yoktur. Milli iradenin üzerinde kimse yoktur. Her zaman söylediğim gibi gerçekten sizlerin hakkını ödeyemem. Sizlerin hakkını ödeyebilmek için gece gündüz demeden 24 saat çalışarak ve sizin iyi gününüzde, kötü gününüzde, derdinizde, sıkıntınızda, yanınızda olarak, tüm gücümle çalışsam gene hakkınızı ödeyemem. Bana bu akşam çok güzel bir mutluluk yaşattınız. Bütün bu mutluluk yaşatan, beni bu akşam bağrına basan, sandıkta sahip çıkan her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sizinle gurur duyuyorum. Bu akşam çok güzel bir mutluluk yaşattınız.

Yalçınkaya'ya sevgi seli

Birilerine hak ettiğini verdiniz

Kimsenin tehditlerine boyun eğmeden, kimsenin şantajına boyun eğmeden, kimsenin korkutmalarına karşı sessiz kalarak ama sandıkta cevabını vererek birilerine hak ettiği verdiniz. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ama şunu gördüm. Birilerinin ittifakı karşısında Bartın halkının ittifakını gördüm. Bu ittifak inşallah Bartın'ın güzellikleri sahip olmasında hak ettiği hizmetleri almasında bana güç katacak. Bana enerji verecek. Benim içindeki Bartın sevdasını aktaracağız. Bana destek ve katkı veren, bana inanan ve bana güvenen Saadet Partili belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Başta İl Başkanı Sayın Mücahit Mekkeç olmak üzere, benim listemde yer alarak bana inanan, güvenenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün parti örgütünün her kademesindeki değerli yöneticilerime, üyelerime ve ama bunun ötesinde işte o Bartın ittifakı içinde olan tüm Bartın sevdalılarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum Bir de aileme, evlatlarıma, eşime çok teşekkür ediyorum. Onlar da bana her zaman destek oldular. Katkı verdiler varlıklarını hissettirerek girdiğim bu yolda moralim bozulduğunda hayır bozma moralini kazanacaksın dediler ve onların desteğiyle katkısıyla bugün bu başarıyı sizlerin sayesinde aldık.

Yalçınkaya'ya sevgi seli

İsimsiz kahramanlar var

Karınca gibi çalıştılar. Pek fazla ortalıkta görünmediler. Ama hepsi karınca gibi çalıştılar. Hepsi inanarak, iyi bir mücadele içerisinde belki kendilerini göstermediler ama ben biliyorum onları. Onlar isimsiz kahramanlar. Her birine teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun. Bu akşam burada bizleri gene tekrar böylesine güzel bir gece yaşattığınız için, tekrar bize mutluluğumuza mutluluk kattığınız için, her birinize, ailenizin bütün fertlerine, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun. Güzel günlerde birlikte olacağız. Güzel günlerde içimizdeki Bartın sevdasıyla cumhuriyetin aydınlık yüzü Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz. Hep birlikte bunu başaracağız. Hep birlikte Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz. İnanıyorum ki kendimi bilgisiyle, birikimiyle, tecrübesiyle belediye meclis üyesi arkadaşlarımın bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle inşallah göreve başladığımız andan itibaren artık Bartın'da herkesin yüzü gülecek. Herkes bu kentte yaşamaktan mutluluk duyacak. Çocuğumuzun da yüzü gülecek. Gencimizin de yüzü gülecek. Kadınımızın da yüzü gülecek. Helal olsun. Emeklimizin de yüzü gülecek, memurumuzun da, işçimizin de. Velhasıl yediden yetmişe herkesin yüzü gülecek. Biliyorum ki bu akşam yaşadığınız mutluluk yaşamınız boyunca daim olsun. Gözlerinizdeki ışıltı, dudaklarınızdaki tebessüm hiçbir zaman eksilmesin.”

Yalçınkaya'ya sevgi seli

Bakmadan Geçme