• Haberler
  • Bartın
  • Yalçınkaya, 'Gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz'

Yalçınkaya, 'Gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz'

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. 

Başkan Yalçınkaya, mesajında şu ifadeleri kullandı; “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. Bu ilk adımda yakılan “İstiklal Meşalesi” Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek tüm vatana yayılmış, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

“Gençlere verilen önemin göstergesidir”

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” diyerek bu büyük mirası gençlere emanet etmiştir. Müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız yine gençliğin gücü ve çabası ile olacaktır.Bizler de genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızla gençlerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”
 

Bakmadan Geçme