Rektör Kırışık akademisyenlerle bir araya geldi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, batarya teknolojileri alanında çalışma yürüten akademisyenler ile gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, batarya teknolojileri alanında çalışma yürüten akademisyenler ile gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

KBÜ Senato Toplantı odasında düzenlenen toplantıya, KBÜ Rektörü Kırışık’ın yanı sıra; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ile birlikte batarya teknolojileri alanında çalışma yapan akademisyenler katıldı. Toplantı, üniversitenin batarya teknolojisi alanında yürüttüğü çalışmaları değerlendirmek, güncel gelişmeleri ele almak ve gelecek projeleri planlamak amacıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, güncel batarya teknolojileri, enerji depolama sistemleri, çevre dostu batarya malzemeleri ve batarya performansının artırılması gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Batarya teknolojilerinin günümüzde ve gelecekte enerji sektöründe büyük öneme sahip olduğunu belirten KBÜ Rektörü Kırışık, üniversite bünyesinde yürütülecek batarya teknolojisi alanındaki çalışmalar ile sürdürülen projelerin önemini vurguladı. Rektör Kırışık, “Batarya alanında oluşturduğumuz proje ekibi ile Türkiye çapında batarya alanındaki birikimi değerlendirmek ve yeni inovatif batarya teknolojileri geliştirmek istiyoruz. Bu kapsamda iş birliği protokolü yaptığımız Üniversiteler ve Kurumlarımız ile inovatif teknolojileri üretme konusunda büyük proje ekipleri ile birlikte çalışarak sinerji üretmek istiyoruz. Bu sinerji ile birlikte batarya alanında yeni teknolojiler geliştirerek yerli ve milli otomobilimize çok daha uzun menzil imkanı sunmak istiyoruz" dedi.

Rektör Kırışık, batarya teknolojileri üzerine yapılan araştırmaların, endüstriyel uygulamalardan sürdürülebilir enerji sistemlerine kadar geniş bir yelpazede etkili olabileceğine dikkati çekti.

Bakmadan Geçme