• Haberler
  • Bartın
  • Kontenjanların yaklaşık yüzde 100'ü dolan BARÜ'de, başarı puan ve sıralamaları yükseldi

Kontenjanların yaklaşık yüzde 100'ü dolan BARÜ'de, başarı puan ve sıralamaları yükseldi

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) 'YKS-2023 Merkezi Yerleştirme Sonuçları'nın açıklanmasıyla birlikte kontenjanların yaklaşık yüzde 100'ü dolarken, üniversite yerleştirme başarı puanları ve sıralamaları da yükseldi.

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan ‘YKS-2023 Merkezi Yerleştirme Sonuçları’nın ardından yaklaşık yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. BARÜ’de 2 bin 43 öğrenci lisans programlarına ve 1.981 öğrenci önlisans programlarına yerleşme başarısı gösterdi.

Bu sonuçlarla birlikte BARÜ ailesine, özel yetenek sınavlarının ardından katılacaklar dışında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen 3 bin 843 kontenjan için okul birincileri ve 35 yaş üstü kadın öğrenciler dahil 4 bin 24 kişi katıldı. 

Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler BARÜ’de

Merkezi Yerleştirme Sonuçları ile birlikte Bartın Orman Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesinin tüm bölümleri doldu. Eğitim Fakültesinde ise 6 bölümde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.

BARÜ’nün önlisans eğitimlerinin verildiği Bartın Meslek Yüksekokulu, Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Ulus Meslek Yüksekokulundaki programlarda da yüzde 100 doluluk sağlandı.

Bakmadan Geçme