Ju Jitsu Turnuvası kalabalık bir sporcu katılımı ile gerçekleştirildi

Ju Jitsu spor dalı ağustos ayı içinde Mardin ilinde gerçekleştirdiği birinci resmi Türkiye Şampiyonasının ardından İstanbul İl temsilciliğinin faaliyet programı doğrultusunda ve Kartal Belediyesinin sponsorluğunda '100. Yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında iller arası Ju Jitsu Turnuvası kalabalık bir sporcu katılımı ile gerçekleştirildi. 

Minik Yıldız, Ümit, Genç, Büyük ve Veteranlar (Bay-bayan) olmak üzere bütün kategorilerde yapılan turnuvaya sporcuların Fighting, Newaza-Gİ ve Contact olmak üzere üç branşta katılmasına izin verildi. Türkiye genelinde 17 ilden 342 sporcunun katıldığı turnuvada Bartın'lı sporcular yine madalyaları topladı.Yolcu Spor Kulübü, Yavuz Aslan Spor Kulübü, Elmasoğlu Spor Kulübü, Kırtepe Spor Kulübü ve Yeşil Bartın Spor Kulübü olmak üzere toplam beş kulüp ilimizi temsilen turnuvaya katıldı.

"40 madalyayı ilimize kazandırdılar"

Türkiye Muay Thai Federasyonu Ju Jitsu spor dalı Yürütme Kurulu Başkanı Hulisi Elmas  ile Organizasyon Tertip Kurulu Başkanı Aydın Kaya, Federasyon Yürütme Kurulu Üyesi ve Organizasyon Koordinatörü Fikret Dikmen  ve İstanbul İl Temsilcisi Oktay Avcı' nın himayelerinde gerçekleştirilen turnuvaya KKTC Ju Jitsu ve Kempo Savunma Sporları Devlet Federasyonu sporcuları da katıldılar. Turnuvanın açılış seremonisinde sırası ile Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar,  Belediye Meclis Üyesi ve Kartal belediyesi Spor Kulübü Başkanı Umut Daşdan, Ju Jitsu Yürütme Kurulu Başkanı Hulisi Elmas , KKTC Ju Jitsu ve Kempo Savunma Sporları Devlet Federasyonu Başkanı Mehmet İngenç ve Yürütme Kurulu Üyesi ve Turnuva Koordinatörü Fikret Dikmen birer konuşma yaptılar. Protokolde Spor Müdürü Deniz Şahin'de hazır bulundu. Konuşmaların ardından organizasyona destek ve katkıda bulunanlara Plaket takdiminde bulunuldu. Ayrıca Yürütme Kurulu Üyesi Münir Nurettin Çeliktutan ve Ju Jitsu Dernekler Federasyonu Genel Koordinatörü Seyit Mehmet Hallaç'ta organizasyona büyük destek ve katkı sağladılar. Turnuvada Bartın'ı başarıyla temsil eden ve organizasyona toplam 24 sporcu ile katılan Bartınlı sporcular 21 Birincilik(Altın Madalya), 14 ikincilik(Gümüş Madalya), 5 Üçüncülük(Bronz Madalya) dereceleri ile toplam 40 madalyayı ilimize kazandırdılar. Bartınlı sporcuların bu başarısı sporseverler tarafından sevinçle karşılandı.


 

Bakmadan Geçme