• Haberler
  • Bartın
  • İl protokolü şehit ve gazi yakınlarıyla iftarda buluştu

İl protokolü şehit ve gazi yakınlarıyla iftarda buluştu

Bartın Valiliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehit ve gazi yakınlarına iftar programı düzenlendi.

İftar programına Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İl jandarma Komutanı Ersin Aslan, İl Emniyet Müdürü Hayal Ünsal, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok ve il protokolünün tamamı katıldı. 

“Ramazanın hepimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum”

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitler için duaların edildiği iftarda Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan; “Ülkemizin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimiz için düzenlediğimiz bu iftar sofrasında sizlerle beraber olmaktan, sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duyduğumu belirtiyor, katılımınızdan dolayı öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle kucaklıyor ve selamlıyorum. Bolluk ve bereket ayı olan Ramazanın hepimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.

“Kapımız da gönlümüz de sizlere daima açık”

Öncelikle ülkemizin bekası uğruna, geleceğimiz uğruna canlarını, kanlarını bu aziz topraklara akıtan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri; sizler, aziz şehitlerimizin bizlere hatırasısınız, yadigârısınız. Devletimiz ve milletimiz, sizlerin kıymetini, değerini her zaman bilecek, hiçbir zaman unutmayacaktır. Kapımızın da gönlümüzün de sizlere daima açık olduğunu bilmenizi istiyorum.

“Değerli gazilerimiz bu vatan size minnet ve şükran borçludur”

Değerli gazilerimiz; ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğini muhafaza etmek içim üstün cesaret, feragat ve kahramanlıklar gösterdiniz, vatanımız için canlarınızı ortaya koydunuz. Bu vatan, bu millet, size minnet ve şükran borçludur. Sizlerin de her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. 
 

“Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Mekânları cennet, makamları âli olsun. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, mutluluk ve sağlık diliyorum. Tekrar iftar soframızı bizimle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. 


 

Bakmadan Geçme