ZBEÜ'de Sıfır Atık Temalı Sergi ve Defile düzenlendi

ZBEÜ'de 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen sergi ve defile etkinliği Rektör Özölçer'in katılımıyla gerçekleştirildi.

ZBEÜ’de 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen sergi ve defile etkinliği Rektör Özölçer’in katılımıyla gerçekleştirildi.

30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu iş birliğinde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hamit Aydın, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakcı, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas, Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu Birim Sorumlusu Öğr. Gör. Yasemin Cengiz Demir, akademik ve idari personel, aileler ile öğrenciler katıldı.

ZBEÜ Farabi Genç Ofis ve Öğrenci Merkezinde düzenlenen etkinlik, ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas’ın konuşmasıyla başladı. Karaelmas konuşmasında, Uluslararası Sıfır Atık Günü’nün anlamından bahsederek her geçen gün daha da olumsuz etkileri gözlenen çevre sorunları karşısında sıfır atık hareketinin ve sıfır atık felsefesinin önemini vurguladı. Sürdürülebilir bir ülke ve dünya için çocukların küçük yaşlardan itibaren bu bilinçle yetiştirilmesi gerektiğini dile getiren Karaelmas, anaokulu öğrencilerinin de bu maksatla gerçekleştirecekleri defilenin, geri dönüştürülebilir ürünleri kullanmanın önemi açısından büyük bir değere sahip olduğunu aktardı.

Açılış konuşmasının ardından ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in açışıyla Sıfır Atık Sergisi ziyarete açıldı. Ardından Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu öğrencilerinin karton, ip, çöp poşeti, şişe kapağı gibi geri dönüştürülebilir atık ve malzemelerden oluşturulmuş Sıfır Atık temalı defilesi gerçekleştirildi. Renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan defilenin ardından Rektör Özölçer, anaokulu öğrencilerini tebrik ederek onlarla fotoğraf çektirdi. Defilenin ardından, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakcı’nın öğrencileri tarafından hazırlanan sıfır atık temalı sergi gezildi.

Anaokulu öğrencilerinin gerçekleştirdiği sıfır atık temalı defileden ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği sıfır atık temalı sergiden duyduğu memnuniyeti dile getiren ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ZBEÜ olarak uzun zamandır sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir çevre konusunda mühim çalışmalar gerçekleştirdiklerini, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakılması için akademik ve sanatsal anlamda sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklediklerini belirtti. Etkinlikte görev alan tüm akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkür eden Rektör Özölçer, bu tür çalışma ve etkinliklerin Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde daha fazla gerçekleştirilmesini temenni ettiğini belirtti.

ZBEÜ'de Sıfır Atık Temalı Sergi ve Defile düzenlendi

Bakmadan Geçme