Yürekli aday adaylığına hazırlanıyor

31 Mart yerel seçimlerinin startını veren AK Parti'de aday adaylığı başvuru süreci ülke genelinde olduğu gibi Bartın'da da devam ederken son dönemlerde il siyasetinde bir isim oldukça dikkat çekiyor.

Spor camiası ve Bartın esnafının da yakından tanıdığı aynı zamanda kamu yararına çalışan bir vakıf olan TÜGVA’daki başarılı çalışmalarıyla da ön plana çıkan Soner Yürekli’nin bu günlerde AK Parti’den aday adaylığı için hazırlandığı öğrenildi. 

Yürekli’nin şuana kadar hangi listelerden aday adaylığı başvurusu yapacağı konusunda net bir bilgi bulunmazken Soner Yürekli aslında siyasette yeni bir isim değil. 34 yaşında olan Yürekli, yaklaşık 14 yıldır AK Parti’nin içinde aktif siyasette yer alıyor. Yürekli siyaset yolculuğu Kocaeli AK Parti İlçe  Teşkilatında başlıyor. Kocaeli’nde bir kamu kurumda bir süre çalışan Yürekli, Bartın’a dönükten sonra ise memleketinde esnaflık yapmaya başlıyor. İl esnafı tarafından da yakından bilinen ve sevilip sayılan Yürekli siyasi çalışmalarına AK Parti

Bartın Gençlik Kollarında devam etti. 

Gençlik Kollarında birçok seçimde aktif rol oynayan Soner Yürekli, Seçim Koordinasyon Merkezindeki çalışmalarıyla parti içerisinde takdir toplarken bir taraftan da edindiği seçim tecrübeleriyle dikkat çekiyor. Parti içerisindeki çalışmaları bu kadarla da sınırlı kalmayan Yürekli’nin bu seferde AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen ve kamu yararına çalışan bir vakıf olan Türkiye Gençlik Vakfı’yla (TÜGVA) yolları kesişiyor. TÜGVA Bartın İl Temsilciliğinin kuruluşunda kurucu yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol oynayan Yürekli, 2019’dan bugüne vakfın Bartın ayağındaki çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütüyor. Şuanda TÜGVA Bartın İl Temsilcisi olarak bu çalışmalarına devam eden Soner Yürekli, teşkilat yapılanması ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle de TÜGVA tarafından birçok kez ödüle layık görülen bir kişi. 
Soner Yürekli’nin yıldızının parladığı bir başka alanda spor. Yürekli, Bartın’da spor camiası tarafından da tanınan ve sevilen bir isim. 2022-2023 sezonunda Bartınspor Kulübünde Reklam ve Sponsorluktan yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Yürekli, o dönemde gece-gündüz demeden Bartınspor sevgisiyle gerçekleştirdiği çalışmalarla da taraftarın sevgisini ve takdirini kazanıyor. Bu sezonda hem iç saha da hem de deplasmanlardaki her maçta takımının yanında olan Yürekli, gayreti ve fedakarlığıyla kırmızı-siyahlı takımın uzun bir süre lider koltuğunda oturmasında da etkili bir isim. 

Birçok sivil toplum kuruluşunda da kendinden başarıyla söz ettiren Soner Yürekli’nin önümüzdeki süreçte aday adaylığı başvurusu yapması bekleniyor. 
 

Bakmadan Geçme