Yıldırım yeni yönetime başarılar diledi

Bartınspor'un hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulunda başkanlığı Serkan Yurtaçan'a devreden Murat Yıldırım, yeni yönetime başarılar diledi. 

Bartınspor’un hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulunda başkanlığı Serkan Yurtaçan’a devreden Murat Yıldırım, yeni yönetime başarılar diledi. 
Başkanlık yaptıkları dönemin değerlendirmesini de yapan Yıldırım, “Uzun yıllar Bartınspor’un çeşitli kademelerinde görev yapma onurunu yaşadım. 2023-2024 sezonu ortasında  Yönetim kurulu üyeliğini yürüttüğüm esnada görülen lüzum üstüne Başkanlık görevini yürütme görevi tarafıma tevdi edildi. Büyük heyecan ve şevk ile görevi kabul ettim. Takdir edersiniz ki bu bir onurdur. Temsil boyutunda hata yaptığımı düşünmüyorum ancak skorer başarı çeşitli nedenlerle gelemedi.  Ancak benden önceki Başkanım Sayın Kenan Dursun Beyefendinin belirlediği hedef ve metodoloji minvalindeki Takımımızı daha çok genç  ve daha çok şehrinizin öz kaynaklarından  kazandırılan oyuncularla tahkim ederek , uzak deplasmanlardan oluşan sezonu tamamladık.  Takdir ederseniz ki genç oyuncularımızın ilk Bal ligi deneyimleri idi. Zaten biz buna bir tohum ekmek, geleceğe yatırım olarak düşündük ve bu hedefimiz doğrultusunda başarılı olduk. Alt kategorilerde şampiyonluklar elde ettik. Bu tesellimiz oldu.” dedi.

Desteklerimiz devam edecek

Bartınspor’un başarısı için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini kaydeden Yıldırım, “Sezon boyunca grubumuzda bazı takımların yarışmadan çekilmesi bir maç ritmi yakalayamamamıza sebep oldu. Yine de yüz kızartıcı bir eylem ve olguya sebep olmadık. Bunu armanın onuru saydık. Sezon boyunca ekibimizde yer alan tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma, teknik kadro ve oyuncu gurubuna, destek sunan taraftarlarımıza, yerel basınımıza, yapıcı eleştirileri ile yolumuzu aydınlatmaya çalışan köşe yazarları, sosyal medya yorumcularına sonsuz teşekkür ederim. Her şeyden önde tuttuğum değer yargıları ve temayüllere bağlılık, sporun birleştiriciliğine inancımızı, fair-play duygumuzu hep önde, başat hedef olarak belirlemiştik, elimizden geldiğince gayretle bu hedeflerden sapmamaya çalıştık. Bu güne kadar yaptığım naçizane katkıları da sürekli bağış formatında kayıtlara yansıttım. Kulübe borç kamburu yaşatmadım. Aynen yeni oluşan yönetim kadrosundaki arkadaşlarıma sonsuz başarılar dilerim. Kapım ve yüreğim kendilerine her zaman açıktır. Bartınspor’umuzun başarılarını avucumuz patlayıncaya kadar alkışlamaya hazırız. En büyük temennimiz, bu gayretlerin şampiyonluk gibi ortak sevinç ve coşkulara dönüşmesidir. Yöremiz insanının özlemi budur, ihtiyacı olan da budur.” şeklinde konuştu.

Kongrede mevcut başkan Murat Yıldırım aday olmamış. Tek liste ile yapılan seçimlerde Serkan Yurtaçan başkanlığa seçilmişti.

Bakmadan Geçme