Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Bartın'ın Ulus ilçesinde çevresinde toprak kayması yaşanan ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı

Ulus ilçesi Kaldırım mahallesinde Zambak Sokak üzerinde yer alan Mustafa Şahin’e ait tek katlı evin bir cephesinde toprak kayması yaşandı.

Toprak kaymasının aralıklarla devam ettiğini belirten ev sahibi Şahin, evinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Ev sahibi Şahin yaptığı açıklamada, “Evimin bitişiğindeki site inşaatının istinat duvarları için temel açıldı. Açılan temellerin yüksekliği de 4-5 metre civarında. Site yapıldıktan sonra site çevresinde bir kısma istinat duvarı yapıldı. Benim evimin olduğu kısma kadar yapıldı. Fakat benim evimin olduğu kısıma istinat duvarı yapılmadı. Yaşanan yağışlar sonrasında oluşan toprak kaymasıyla evim yıkılma tehlikesi altında. Durumu belediye başta olmak üzere 112’ye de bildirdim. Gerekli önlemin alınmasını talep ediyorum. Yapı denetim firmasının da durumdan haberi var. Daha önce yaptığım uyarılara rağmen bir çalışma olmadı ve bugün böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Daha büyük bir mağduriyet oluşmadan gerekenin yapılmasını istiyorum.” Dedi.

Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaYıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaYıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Bakmadan Geçme