Yalçınkaya resmen göreve başladı

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde büyük bir zafere imza atarak Bartın Belediye Başkanlığına seçilen Rıza Yalçınkaya, 'Bartın benim ailem. Bartın'ı gerçekten yaşanabilir bir şehir haline getireceğim. Bunu şerefim ve namusum üzerine söz vererek bir kez daha ilen ediyorum.' Dedi.

Bartın halkına 2 dönem Belediye Başkanı ve 3 Dönem Milletvekili olarak hizmet sunan CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Rıza Yalçınkaya 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerden büyük bir zaferle ayrılarak yeniden Bartın Belediye Başkanlığına seçildi.

Merkez İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya göreve başlama törenini ise müze olarak hizmet veren eski belediye binası önünde gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Yalçınkaya törenin gerçekleşeceği alandaki kürsüye Bartın halkının yoğun sevgi seli arasında güçlükle ilerledi.

Törene; CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, CHP’nin il, ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları örgütlerinin temsilcileriyle beraber yüzlerce vatandaş katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın ardından edilen dualar eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi.

25 yıl sonra tekrar bu görev bana nasip oldu

25 yıl sonra yeniden Bartın Belediye Başkanlığı görevinin kendisine nasip olduğunu ifade eden Başkan Yalçınkaya, “Çok değerli dostlarım, çok değerli Bartınlı hemşerilerim, 7’den 70’e hepinizden Allah razı olsun. Hepiniz 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde sandığa giderek Bartın’a hizmet edecek kişiyi seçtiniz. Bu ben oldum. Gerçekten Bartın'a hizmet yolunda bana inanarak, güvenerek, tekrar belediye başkanı olarak bu görevi nasip ettiniz. Benim için en büyük mutluluk, en büyük zenginlik. Allah hepinizden razı olsun. 18 Nisan 1999 yılında başladığım Bartın'a hizmet yolunda 25 yıl sonra tekrar bu görev bana nasip oldu. Bu nedenle önce Allah'ıma sonra da siz Bartınlı hemşehrilerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu görevler halk için yapılınca güzel oluyor. Bu görevler halkın duasını alınca daha güzel oluyor. O nedenle sizler her zaman bizim doğruluğumuza, dürüstlüğümüze ve çalışkanlığımıza şahit olan insanlar olarak sandığa gittiğinizde, bir kez daha doğrudan yana oldunuz. Dürüstten yana oldunuz, çalışkandan yana oldunuz. Allah hepinizden razı olsun.” Dedi.

Son nefesime kadar...

Konuşmasında içindeki Bartın sevdasının hiç bitmediğini deklare eden Başkan Yalçınkaya, “1999 yılında başladığım siyasi hayatıma yine sizlerin sayesinde 25 yıl sonra devam ediyorum. Bu siyaseti halk için yapan bir kişi olarak her zaman sizlerin yanında olduk. Her zaman Bartın halkının beklediği hizmetleri yapma gayreti içerisinde olduk. Sizlerin iyi gününüzde, kötü gününüzde yanınızda oldum. İnşallah bugünden sonra da Bartın halkının beklediği hizmetleri hızlı bir şekilde hayata geçirerek, sizlerin nezdinde o güveniniz fazlasıyla artacak. Bize karşı duyduğunuz sevgi fazlasıyla çoğalacak. Ben bu nedenle sizlere hizmet etmenin mutluluğu içindeyim. Çünkü içimdeki Bartın sevdası hiç bitmedi. İçimdeki kadirşinas Bartın halkına karşı olan vefa borcum hiç bitmedi. Son nefesime kadar, bu vefa borcunu ödemek için gece gündüz demeden 24 saat çalışarak sizlere hizmet etmenin mutluluğu içerisinde olacağım. Allah bana sağlık verdiği müddetçe her zaman, görevdeyken de görev dışındayken de, sizlere hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım. İyi günde kötü gününüzde yanımda olacağım. Çünkü size hakkımı ödeyemem.” İfadelerinde bulundu.

Teşekkürlerimi sunuyorum

Seçim süreci boyunca destek gördüğü isimlere de teşekkür eden Başkan Yalçınkaya, “Bu seçim dönemi içerisinde bana destek veren İl örgütlerime, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanım, İlçe Başkanım, İlçe yönetimi, İl yönetimi, Kadın ve Gençlik kollarımıza, Saadet Partisi İl Başkanı, Saadet Partisi İlçe Başkanı ve Saadet Partisi'nin teşkilat üyelerine, gönül veren vatandaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Aynı şekilde bu seçim döneminde bize güç katan Bartın Milletvekilimiz Aysu Bankoğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum. Misafir bir Milletvekilimiz var. Saadet Partisi Samsun Milletvekili Sayın Mehmet Karaman. Ona da teşekkürlerimi sunuyorum. Her ikisi de seçim öncesi çalışmalarımızda destek verdiler. Evet. Allah sizlere hizmet için çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin. Bu yolda bana güç verecek, destek verecek, Bartın'a hizmet yapmamda bana her zaman sahip çıkarak, her zaman moral vererek, beni Bartın halkının beklediği hizmetleri yapma konusunda güç katacak olan Bartın Belediyesi Meclis Üyelerime de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlar da bana inandı, bana güvendi. Dediler ki; ‘Sen doğru insansın Sen dürüst insansın. Sen çalışkan insansın. Senin belediye meclis listende olmak bize gurur verir’ dediler. Ve her biri bu 90 günlük seçim süresi içerisinde bana destek ve katkı verdiler. O nedenle hep kendi şahsım adına hem sizlerin adına hem şahsım adına bir kez daha onlara teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Bartın'ı hak ettiği yere birlikte getireceğiz

Başkan Yalçınkaya Bartın halkından desteklerinin devamını isteyerek, “Güzel günlerde hep birlikte olacağız. Güzel günlerde el ele, gönül gönüle, birlikte Bartın’a hizmet edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan, o bana oy verdi-vermedi anlayışından uzakta, herkesi kucaklayarak, içindeki Bartın sevdası olan, Bartın'a hizmet aşkı olan herkesin kucaklayarak Bartın'ı hak ettiği yere birlikte getireceğiz. Bunun için bu 5 yıllık görev sürem içerisinde hepinize ihtiyacım var. Hepinizin bilgisine, Bartın'la ilgili fikirlerinize ihtiyacım var. O nedenle bugünden itibaren sizleri yanımda görmek istiyorum. Sizler her zaman bana destek ve katkıyı verdiniz. Her sandığa gittiğimde bana sahip çıktınız. Benim bundan öte bir ihtiyacım var sizler nezdinde. Benim ilacım sizlersiniz. Benim ilacım Bartın halkı. Benim şifa kaynağım Bartın halkı. Beni ne kadar çok kucaklarsanız, ne kadar çok bana gülümserseniz, ben sizin o bana verdiğiniz ilacın sayesinde daha çok çalışacağım, daha çok koşturacağım. Ve Bartın’ı gerçekten yaşanabilir bir şehir haline getireceğim. Bunu şerefim ve namusum üzerine söz vererek bir kez daha ilen ediyorum.” Dedi.

İsimsiz kahramanlar vardı

Seçim sürecinde kendisine destek sunan isimsiz kahramanlar olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yalçınkaya, “Bu seçim dönemi içerisinde kendilerini belli etmeden derinden derinden Rıza Yalçınkaya için çalışan, koşturan, ikna etmek için uğraş veren isimsiz kahramanlar vardı. O kahramanlara da teşekkür ediyorum. Bunların içinde değerli büyüklerim, çok sevdiğim kardeşlerim vardı. Çok sevdiğim dostlarım, gençlerimiz vardı. Onlar Rıza amcalarına, Rıza başkanlarına, Rıza evlatlarına Rıza oğullarına güvenen insanlardı. Ben her zaman söyledim. Bartın benim ailem. Ben hayatım boyunca bazen geçirdiğimiz zor günlerde olsa dahi, hep aileme güvendim. Bartın halkına güvendim. Çünkü bu aile benim bazen babam, bazen annem, bazen abim, bazen kardeşim, bazen çocuklarım oldu, oğlum oldu. O nedenle bu aileye bir kez daha minnetle şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

En büyük mirasım dürüstlüğüm olacak

Yalçınkaya konuşmasının sonunda ise eşi Fatmanur Yalçınkaya ile evlatlarına da teşekkür ederken, “Onlara bırakabileceğim en büyük mirasım; dürüstlüğüm, doğruluğum, çalışkanlığım olacak. Güzel günlerde el ele gönül gönüle, birlikte Bartın için işimiz gücümüz hizmet olacak.” dedi.
 

Bakmadan Geçme