Yalçınkaya, 'Nerede kalmıştık?'

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Bartın Belediye Başkanlığına seçilen Rıza Yalçınkaya mazbatasını alarak resmen göreve başladı. 

Bartın Adliyesi önünde ailesi, sevenleri ve CHP İl Teşkilatı tarafından alkışlarla karşılanan Yalçınkaya kendisine destek veren herkese teşekkür etti. 

Bartın Adliyesinde İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, adliye önünde Bartın halkına seslendi. 

Yalçınkaya yaptığı konuşmada, Bartın’ın Rıza’sına sahip çıktığını ifade ederek, “31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Bartın halkının desteğiyle katkısıyla Bartın Belediye Başkanlığı görevi bir kez daha bana nasip oldu. Bu nedenle öncelikle bize bu göreve layık gören kadirşinas Bartın halkına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bize inandılar, güvendiler. Her zamanki gibi sandığa gittiklerinde Bartın'ın Rıza’sına sahip çıktılar. Onlara bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Zorlu bir seçim süreci yaşadık. Zor bir maratondu. Bu maratonda bazen yorulduk. Bazen daha fazla şevk ve heyecan içerisinde olduk. Daha fazla başarıyı yakalamak için koşturduk. Ama sonunda Bartın halkının desteği ve katkısıyla bu mutlu sona ulaştık.” Dedi. 

“Halkımızın hak ettiği hizmetleri yerine getireceğiz”

Yalçınkaya konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Bundan sonra yapacağımız tek bir şey var. Bize güvenen, bize inanan tüm Bartın halkına en iyi hizmeti sunabilmek. Belediye hizmetleri olarak kamu ve halk yararına çalışan bir yönetim anlayışıyla adil ve eşit bir belediyecilik hizmet anlayışını Bartın'a getirmek istiyoruz. Bu nedenle şeffaf belediyecilik, adil, eşit bir belediye hizmet anlayışı ve kamu ve halk yararı çalışan bir belediye anlayışını Bartın halkıyla göstererek onların da beğenisi kazanma gayreti içerisinde olacağız. Onlar bana her zaman inandılar, güvendiler. Ve dolayısıyla onların güvenini eksiltmeden, onların sevgisini azaltmadan, onların hak ettikleri hizmetleri var gücümüzle, belediye meclis üyesi seçilen arkadaşlarımla, belediye personelimle, memurundan işçisine kadar olan tüm personeline Bartın'ın beklediği ve halkımızın hak ettiği hizmetleri yerine getireceğiz. 

Yalçınkaya’dan destek verenlere teşekkür

Tabii bu arada bu seçimler boyunca yanımda olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımız ve değerli Milletvekilimizle ve bütün yönetimde, yönetimde yer alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ama bunun ötesinde çok isimsiz kahramanlar vardı. Kendilerini belli etmeyen ama bizi seven, bize inanan, bize güvenen ama kendilerini belli etmeden var gücüyle çalışan ve Rıza Yalçınkaya'yı kazanması için alın teri döken o isimsiz kahramanların her birine de teşekkür ediyorum. Şimdi bu seçim süresi içerisinde bana inanarak, güvenerek, Saadet Partisi olarak yanımda yer alan ve 2 tane belediye meclis üyesi arkadaşı listelerimizde yer almasını sağlayan Saadet Partisi İl Başkanımız Sayın Mücahit Mekeç’e de bir kez daha teşekkür ediyorum.  Çok sağ olun, var olun. Millet İttifakı'nı eksiğimizle tamamladık onunla beraber. İki parti olarak, Millet İttifakı içerisinde Bartınlılarla birlikte bir Bartın İttifakı yaparak bu seçimlerden alnımızın akıyla çıkma nasip oldu. 

“5 yıl içerisinde Bartın hak ettiği yere gelecek”

Bundan sonraki süreçte tek bir gayemiz var. Bartın'a en iyi hizmeti sunabilmek. İnanıyorum ki Bartın'ı seven, içinde Bartın sevdası olan herkes bize bu çalışmalarımızda yardımcı olacak. Bize destek verecek, katkı verecek Çünkü biz seçim boyu süresince şunu söyledik; Biz kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan, herkesi kucaklayarak, herkesin hak ettiği hizmetleri layıkıyla yerine getireceğiz. Bartın sevdası içinde olan insanların da bizi kucaklamaları, bize güç vermeleri, el ele, gönül gönüle, Bartın'ı hak ettiği yere getirme mücadelesi içerisinde olursak inanıyorum ki 5 yıl içerisinde Bartın hak ettiği yere gelecek ve Bartın halkının beklediği o güzel hizmetler çok kolay, hızlı bir şekilde hayata geçecek. Bir de bir de Kadın Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Gençlik Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Kadın Kolları Başkanımız Berrin Hanıma ve Gençlik Kolları Başkanı Tolga kardeşime teşekkür ediyorum. Gerçekten seçim süresi içerisinde çok yoruldular. Özellikle Kadın Kolları Başkanımız ve onun yanında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş kadınlarımızın emeği çok fazla. Onlara da şükranlarımı sunuyorum.

“İşimiz gücümüz Bartın olsun”

 İnşallah bundan sonra hep birlikte. Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül veren tüm dostlarımla, tüm arkadaşlarımla, bu partiye hizmet etmiş büyüklerimizle, kardeşlerimizle, dostlarımızla el ele vererek 5 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanı olarak sosyal-demokrat belediyecilik anlayışını Bartın'a göstermenin mutluluğunu yaşarız. Çünkü Bartın hepimizin. Bartın'a hizmet etmek de hepimizin boynunun borcu. O nedenle artık “El ele, gönül gönüle işimiz gücümüz Bartın olsun” diyorum.” 

 “Halkımızın oylarını helal ettirmek için 24 saat çalışacağız”

Bu vesileyle bir kez daha tüm Bartın halkına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bize inanan, güvenen, bize sandıkta sahip çıkan bütün Bartın halkına, herkese minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Onlara her zaman verdiğim bir söz vardı. Gene sizlerin huzurunda bir kez daha veriyorum. Onların verdiği oyları kendime helal ettirmek için gece- gündüz demeden 24 saat çalışacağız.

“Basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum”

Basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Seçim süresi boyunca bizi takip ettiniz. Haber olarak gazetelerinizi veya işte sosyal medyanızda internet sayfalarınızda yer verdiniz. O nedenle de çalışmalarımızı yakinen takip eden tüm basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum.  

“Polis teşkilatımıza da teşekkür ediyorum”

Polis teşkilatımızın başta Emniyet Müdürü olmak üzere polis teşkilatımızda yer alan tüm polis memurlarımıza, tüm teşkilatın mensuplarına da seçimlerin güvenli bir şekilde geçmesine yardımcı oldukları için ve bizleri de hiçbir zaman yalnız bırak her yerde, her alanda kendi varlıklarını yanımızda hissettirdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar, çok yoruldular onlar da. Polis teşkilatımızın mensupları, başta Emniyet Müdürümüz, emniyet müdür yardımcılarımız, konserlerimiz, memurlarımız çok yoruldu. Onlara da bir kez daha hem partim adına, hem şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar, var olun.”Yalçınkaya, 'Nerede kalmıştık?'Yalçınkaya, 'Nerede kalmıştık?'Yalçınkaya, 'Nerede kalmıştık?'Yalçınkaya, 'Nerede kalmıştık?'


 

Bakmadan Geçme