Uygulama sürecek mi?

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıcıoğlu 65 yaş üstü ve engelli yolcuların ücretsiz ulaşım için kullandığı akıllı kartların güncellenmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 65 yaş üstü ve engelli yolculara tanınan ücretsiz ulaşım imkânının kaldırıldığı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların ücretsiz seyahat hakkından yararlanmaya devam edebilmeleri için güncelleme yapmaları gerektiğini ifade etti. 

65 yaş ve üzeri yaşlıların sadece akıllı kartlarıyla,  yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların da engelli raporu ve akıllı kartlarıyla Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü Durağına müracaat edebileceğini söyleyen Başkan Fırıncıoğlu, güncelleme işleminin ücretsiz yapıldığını belirtti.  Fırıncıoğlu, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına her yıl güncelleme işlemini yapmaları gerektiğini söyledi.

“Uygulamada değişiklik söz konusu değildir”

Konuyla ilgili açıklamasında Başkan Fırıncıoğlu; “65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlarımızın ücretsiz seyahat hakkının engellendiği, ücretsiz ulaşım imkanının kaldırıldığı yönünde ortaya atılan iddialar asılsızdır. Herhangi bir engelleme veya uygulamada değişiklik söz konusu değildir. Ücretsiz seyahat hakkından yararlanan bu vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına her yıl akıllı kartlarını güncellemesi gerekiyor. 65 yaş ve üzeri yaşlılarımız sadece akıllı kartlarıyla ve engelli raporu bulunan vatandaşlarımız da engelli raporu ve akıllı kartlarıyla Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü Durağı’na müracaat edebilirler. Ücretsiz yapılan güncelleme işleminin ardından vatandaşlarımız bu haklarını yine kullanmaya devam edebilirler” dedi.

Yorumlar 1
Tan 12 Ekim 2023 16:33

Bu ne saçma bir uygulama 65 yaş güncelleme,kart almış, yaşı geri gidecek degilya,neyi güncellenecek,"Güncelleme para demek"

Bakmadan Geçme