Tüm öğrenciler bu yarışmaya katılabilecek

Millî Eğitim Bakanlığınca cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından '100. Yıl ve Eğitim' temalı iller arası kısa film yarışması düzenlenecek.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla dünden bugüne ve bugünden yarına uzanarak millî eğitim olgusu ile birlikte vatan ve millet sevdalısı olma özelliğinin öğretilmesi; öğrencilere millî eğitimin öneminin kavratılması amacıyla düzenlenecek yarışmada il millî eğitim müdürlükleri kendi ekibini kurabilecek.

Filmlerde öğrenci ve öğretmenler görev alacak

"100. Yıl ve Eğitim" temalı kısa film yarışması; deneysel, belgesel ve canlandırma türlerinde hazırlanarak değerlendirmeye alınacak. Filmlerde öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kurumu yöneticileri başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına görev verilebilecek.  İl millî eğitim müdürlükleri, bu yarışma kapsamında yükseköğretim kurumları ile iş birliği yaparak danışmanlık ve ekipman desteği alabilecek.

Ödül töreni, 10 Aralık'ta Ankara'da yapılacak

Son katılım tarihi 22 Kasım 2023 olarak belirlenen kısa film yarışması neticesinde ödül almaya hak kazanan ekipler, ödüllerini 10 Aralık 2023 tarihinde Ankara'daki MEB Şûra Salonu'nda gerçekleştirilecek törende alacak.
 

Bakmadan Geçme