Töreni protokolle birlikte izledi

Bartın'da düzenlenen Ahilik Haftası kutlama programında davetsiz misafir şoku yaşandı. Sıcaktan bunalan bir köpek tören alanına gelerek, alanda sıralı bulunan protokolün gölgesinde serinledi.

Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanan 36. Ahilik Haftası çelenk bırakma töreninde ilginç anlar yaşandı.

Sıcak ve rüzgarlı havada gerçekleştirilen tören, alanda bulunan pankartın rüzgar nedeniyle ipe dolandı. Pankart, alana getirilen vinç yardımıyla düzeltildikten sonra tören başlandı.

Törende konuşan Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, "Hak ile sabır dileyen, bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp, bizi geçen bizdendir' diyen Ahi Evran'ın doğumunun 852. yıldönümünde rahmet ve dua ile anıyoruz. Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkarlar ile bunların örgütlerinde yaşatılması, ve gelecek kuşaklara bu kültürün aktarılması amacıyla ahiliğin kurucu Ahi Evran Veli'nin doğumunun 852, yıl dönümü olan 2023 yılında 36. Ahilik Haftası kutlamaları, 18-24 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de ve ilimizde düzenleniyor" dedi.

Davetsiz misafir protokolün gölgesinde serinledi

Çelenk bırakılmasının ardından geçilen saygı duruşu esnasında ise alanda sıralanan protokolün ön kısmında bir sokak köpeği durdu. Bir süre etrafına bakarak, olan biteni anlamaya çalışan köpek, protokolün ayaklarının dibinde yatarak, gölgenin keyfini çıkardı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı nedeniyle kimse hareket edemezken, sokak köpeği ise bir süre gölgede uyudu.

Töreni protokolle birlikte izledi

İhlas Haber Ajansı
Yorumlar 1
Vatandaş 19 Eylül 2023 21:28

Sokakta çok fazla başıboş köpek var. Bazılarının boyu Kangal köpeklerinden bile büyük Allah korusun birine saldirisa kim mesuliyetini alacak. Belediye topalamali bunları

Bakmadan Geçme