Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İstanbul bir dünya şehriydi. Beş senede ne hale getirdiler, bunu görüyorsunuz. Hepimizin İstanbul'da eşi, dostu, tanıdığı, akrabası var. Şimdi ben sizden üç tane söz isteyeceğim. Sizin buradan vereceğiniz ses ta İstanbul'a kadar gitsin dedi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "İstanbul bir dünya şehriydi. Beş senede ne hale getirdiler, bunu görüyorsunuz. Hepimizin İstanbul’da eşi, dostu, tanıdığı, akrabası var. Şimdi ben sizden üç tane söz isteyeceğim. Sizin buradan vereceğiniz ses ta İstanbul’a kadar gitsin" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen mitinde vatandaşlara seslendi. Konuşmasına Gazze’de İsrail tarafından yapılan saldırılara değinerek başlayan Bakan Yumaklı, “Gazze’de, hepimizin gözü önünde, bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleşen maalesef büyük bir katliam var. Türkiye olarak dünyada buna karşı dik duran, doğruları söyleyen ve onların yargı önünde hesap vermesi için gayret sarf eden, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sadece biz varız" dedi.

"Önemli olan bu zamana kadar yapılmış hizmetleri daha ileriye götürmek"

Yapılan hizmetleri daha da ileriye götürmeyi hedeflediklerini belirten Bakan Yumaklı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını inşa etmek üzere, Cenab-ı hak bana da bu memlekete, bu ülkeye hizmet etme şerefini bahşetti. Ben de aranızdan bir kardeşinizim. Bir işçi çocuğuyum, bunu her seferinde gururla söylüyorum. Yani bu memlekette eğer gerçekten memleketine, milletine hizmet etmek için yüreğinde bir parça bile sevda varsa, cesaret varsa, aşk varsa, mutlaka hangi seviyede olursa olsun, Cenab-ı hak seni oraya oturtup o imtihanı vermeni sağlar. Değerli kardeşlerim ben Kastamonu’ya çok geldim, gittim. Önemli olan bu zamana kadar olmuş, bu zamana kadar yapılmış hizmetleri daha ileriye götürmek. Her zaman için bu olmalı. Uzunca bir süredir bu memleket bir bakan bekledi. O da benimle gerçekleşti. Elbette ben Türkiye’nin bütün şehirlerinin bakanıyım ama ama öncelikle bu toprağın evladı olarak gönlümün her bir tarafı, Kastamonu’da olacak” diye konuştu.

"2 bin kişiye yakın bir istihdam olacak"

Tosya ilçesine yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Bakan Yumaklı, “Akbük Gölet Barajı su tutmaya başladı. Inşallah yaklaşık 6 bin dekarlık bir alanı sulayacak. Bugün de burada yapacağız, tohum desteklerimiz var. Yaklaşık çeltikte yanılmıyorsam 68, 70 tona tona yakın bir tohum dağıtımı olacak. Biz bunu sadece burada yapmıyoruz elbette ama pirincin başkenti neresi diye sorsanız Tosya diyeceklerdir. Fide, fidanlar vermeye devam edeceğiz. Şunu istiyoruz ki burada üretim artsın, çoğalsın, sizler de daha mutlu olun, daha müreffeh olun. Bizler de sizin hayatınızı hem belediyede Kazım Başkanla hem de hükümetle yapılacak olan hizmetleri inşallah hep beraber yapalım. Elbette organize sanayi bölgesini başkanımız söyledi. Biz organize sanayi bölgesinin genişlemesiyle ilgili izni verdik. Inşallah iki katına yakın da büyütülecek. Allah nasip ederse, hesaplara göre 2 bin kişiye yakın bir istihdam olacak” şeklinde konuştu.

"İstanbul bir dünya şehriydi, beş senede ne hale getirdiler"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum için de destek isteyen Bakan Yumaklı, “İstanbul bir dünya şehriydi, beş senede ne hale getirdiler? Bunu görüyorsunuz. Hepimizin İstanbul’da eşi, dostu, tanıdığı, akrabası var. Şimdi ben sizden üç tane söz isteyeceğim. Sizin buradan vereceğiniz ses ta İstanbul’a kadar gitsin, Kastamonu’ya kadar gitsin. Ama önce 31 Mart’ta hizmet etme görevini ve şerefini, yani o mührü Kazım Başkanımıza vermek için söz veriyor muyuz? Ikincisi İstanbul’daki eşimizi, dostumuzu aramamız lazım. Ben oradaki bütün kardeşlerimizle bir araya geldim, onlara bunun ne kadar önemli olduğunu anlattım. Sizler de bana İstanbul’daki nazımız geçen kimler varsa onlara 31 Mart’ta Murat Kurum için oy vermelerini, ona o görevi vermelerini söylemek için aramaya söz veriyor musunuz? Üçüncüsü de benim en büyük gücüm, baba toprağından bana yapılan dua edilmesi. Benim için de sadece dua edin, yeter” ifadelerini kullandı.

Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da
Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da
Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da
Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da
Tarım Bakanı Yumaklı Tosya'da

Bakmadan Geçme