Tablo karşısında bu bir işaret açıklamasında bulundu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Amasra'da düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada CHP'li Amasra Belediyesini eleştirerek, 'Amasra belediyecilik hizmetlerinden maalesef mahrum değerli kardeşlerim. Amasra'da daha düne kadar Kaleşah yolu, Ahatlar'a kadar belediye yapamadı. Belediye yapamam diyor. E o zaman niye seçildin? Kim yaptı? Biz yaptık.' Dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Amasra’da düzenlenen iftar programına katıldı. Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen programda salonun tamamı tıklım tıklım dolması dikkat çekti.

Salona kurulan masalarda yer kalmayınca çok sayıda vatandaş spor salonunun tribünlerinde yemek yiyerek programı takip etti.

İftar programında konuşan Bakan Tunç Amasra’nın belediyecilik hizmetlerinden mahrum kaldığını ifade ederken AK Parti Amasra Belediye Başkan Adayı Ahmet Reis için destek istedi.

Tablo karşısında bu bir işaret açıklamasında bulundu

Amasra'da gerçek belediyeciliğin başlangıcının işaretidir

Bakan Tunç konuşmasına salondaki birlik ve beraberliğin Amasra’da gerçek belediyeciliğin başlangıcının işareti olduğunu ifade ederek başlarken, “Sevgili Amasralılar, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Evveli rahmet, ortası mazeret sonunda cehennem azabından kurtuluş ayı, Ramazan-ı Şerif'in ilk haftasını tamamladık. Rabbim tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Birlik, beraberlik içerisinde, huzur içerisinde bayrama da erişmeyi cenabı Allah nasip eylesin inşallah. Tabii bayramdan önce de Türkiye’nin, Bartın’ın ve Amasra’nın milli irade bayramı da şimdiden hayırlı olsun, kutlu olsun. Bu akşam Amasra teşkilatımızın düzenlediği iftar yemeğinde sizlerle beraberiz. Bu salondaki bu birlik beraberlik havası 31 Mart akşamı Amasra'da gerçek belediyeciliğin başlangıcının işaretidir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.  Amasra’mız, Fatih’in emaneti. ‘Lala lala çeşm-i cihan bu mu ola’ diyerek o peygamber efendimizin met ettiği  İstanbul'un Fatih'i Fatih Sultan Mehmet Amasra’yı ilk gördüğünde çeşm-i cihan diyor. Dünyanın gözbebeği herhalde burası diyor. İşte böyle bir emanete sahip çıkıyorsunuz. Ben şimdiden bu emanete sahip çıktığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Sağ olun, var olun.” Dedi.

Tablo karşısında bu bir işaret açıklamasında bulundu

Hizmete, esere karşı gelmemek lazım

Amasra’ya yapılan yatırımlardan da söz eden Bakan Tunç, “Amasra’mız AK Parti döneminde çok önemli hizmetlere sahne oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamı var. Amasra'ya ne kadar sahip çıktığının ve ne kadar önem verdiğini sizler de yapılan hizmetlerden biliyor ve görüyorsunuz. Amasra’ya yaptıklarımızı burada şu iftar programında saymakla bitiremeyiz. Hükümet çalışmaları olarak çok önemli eserler Amasra’mıza kazandırdık. Tünel yaparak Bartın'la Amasra arasındaki ulaşımı kolaylaştırdık. Amasra Tüneli bağlantı yolları milyonluk yatırım. O zaman tünel inşaatına başladığınız zaman Amasra’da farklı siyasi görüşte olan partiler inanmamışlardı. Yapılmaz demişlerdi. Yapılıyorsa bile başka şey için yapılıyor demişlerdi. Ama şimdi hepimiz Bartın'ımıza o güzel yollardan, tünellerden gelip geçebiliyoruz. O nedenle hizmete, esere karşı gelmemek lazım. Amasra’da çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerini daha kaliteli mekanlarda yapabilmesi için okullar yaptık. Kaleşah ilkokulu, ortaokulu, burada imam hatip ortaokulu yine dünyanın en güzel manzaralı yerine Amasra lisemizi yaptık. Amasra'ya hastane, öğretmenevi, adalet sarayı, hükümet konağı yaptık. Demek ki bunlar AK Parti'den önce yokmuş. Varmış ama Amasra'ya yakışan şekilde değilmiş. Kiralık binalarda, apartmanlarda adliye hizmetlerinin görüldüğünü düşünün. O günlerden buraya geldik. İşte bugün iftar sofrasında bir araya geldiğimiz bu kapalı spor salonu AK Parti’nin eseri.  Stadyum, spor tesisleri işte bunlar gençlerimizin hizmetine sunulan önemli eserler. Amasra’mız tarih ve kültür şehri. Amasra Müzesini onardık. O tarihi eserleri çürümekten kurtardık. Amasra kemere köprüsü yıkılmak üzereydi restoresini yaptık. Roma köprüsü toprak altında kalmıştı restoresini yaptık. Şimdi Bedesten’de kazı çalışmaları devam ediyor. Ve oradan tarih fışkırıyor. O tarihi gün yüzüne çıkarmanın mücadelesi içerisinde çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Tablo karşısında bu bir işaret açıklamasında bulundu

Amasra Port inşa ettiğimizde…

Amasra’nın dev yatırımlarla dünyaya açıldığını da sözlerine ekleyen Bakan Tunç, “Amasra’mızın altyapısı maalesef Amasra'ya yakışmayacak bir şekildeydi. Altyapı, kanalizasyon, arıtma tesisleri, derin deniz deşarjı… Tüm bunları Amasra'mıza kazandırarak Amasra’nın iç limanında, dış limanında, tarihi limanında denize girilebilmesini sağladık. Sağlıklı bir şekilde denize girilebilmesini sağlamış olduk. Ve Amasra’mızı biz dünyaya açtık. Dünyanın yolcu gemileri Amasra’mıza gelsin diye yolcu limanı kazandırdık. Ve o yolcu limanımıza yabancı yolcu gemileri geliyor, buraya turist getiriyorlar. Amasra limanını geliştirdiğimizde, Amasra Port inşa ettiğimizde oraya her gün gemi gelir.  Amasra esnafı kazanır, esnafta çalışan Amasralı kardeşlerimiz, hemşehrilerimiz kazanır. Amasra yolcu limanını yeni dönemde inşallah çok daha da geliştireceğiz. Bir marka yapacağız. Karadeniz'in kenarında, Türkiye'nin kuzeyinde parlayan bir yıldız gibi Amasra'yı göreceksiniz. Bu size bağlı değerli hemşehrilerim. Bu Amasralılara bağlı. Amasra’daki seçmen sayısı kadar şu anda iftarımızda hemşehrimiz var. Bu demek ki hepiniz buradasınız. Bu demek 31 Mart'ta herkes kendi gönlündeki partiyi bir kenara şimdilik bırakmış, Amasra için oy kullanmaya gidecekler. Hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, geçmişte hangi partiye oy verdiği hiç önemli değil. Amasra için hangisi faydalı olabilir? Ben burada yaşıyorum dolayısıyla yaşadığımız şehre hangisi fayda sağlar diye düşünerek gideceğiz. Ve siyasi düşüncemizi gönlümüzde saklayarak oyumuzu Amasra için kullanacağız.” Dedi.

Ahmet Reis sizin evladınız ve size hizmet edecek

Amasra’nın belediyecilik hizmetlerinden mahrum olduğunu da ifade eden Bakan Tunç, “Amasra’ya doğalgaz getirdik. Şimdi mahallelerin tamamını getirmemiz lazım. Amasra belediyecilik hizmetlerinden maalesef mahrum değerli kardeşlerim. Amasra'da daha düne kadar Kaleşah yolu, Ahatlar’a  kadar belediye yapamadı. Belediye yapamam diyor. E o zaman niye seçildin? Kim yaptı? Biz yaptık. Doğal gazı biz getiriyoruz. Limanını biz yaptık. Yolcu gemisini biz yaptık. Emin beyin zamanında bir aktardığımız ödeneklerle meydan düzenlemesi yaptık. Atatürk Meydanı'nı düzenledik, sonrasında tekrar bozmuşlar. Amasra'nın evladı Ahmet Reis, Amasra’ya belediye başkanı olduğunda Amasra’da yepyeni bir dönem başlayacak. Ahmet Reis’i tanımayan yok. Herkesi yakından tanıdığı, dürüstlüğüne, kişiliğine, saygıdeğer özelliğiyle, Amasra'nın esnafı, sizin evladınız ve inşallah size hizmet edecek. Onun güzel projeleri var. O projeleri tek tek hayata geçireceğiz. O projelerden daha fazlasını yaparız biz. Çünkü gerçek belediyecilik AK Parti'dir. Recep Tayyip Erdoğan'dır. Daha fazlasını yapacağız ve Amasra bunu hak eder. Amasralı da bunu hak eder. Çünkü böyle dünya cenneti bir yerde yaşamanın biraz ayrıcalığı olmalı. Onun için doğalgaz gecikmemeli. Bütün mahallelerde doğal gaz yanmalı. Sokaklarımızda asfalt diye kaldırım diye bir problem olmamalı. Amasra’mız bunları çoktan aşmış olmalı. Amasra’mızda sosyal belediyecilik yapılmalı. Amasra’da adaletli hizmet yapılmalı. Ve herkese eşit hizmet yapılmalı. İnşallah bunları gerçekleştirecek olan kim? Bizde bu projelerin gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Burası bizim memleketimiz. Bakın bu görevler gelip geçici. Milletvekili olduk, bitti. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bizi Bakanlıkla onurlandırdı. Ve yaşadığımız yer Amasra. Cumhur İttifakı'nın gücüyle inşallah Amasra’mızı bir marka yapacağız. Hiç şüpheniz olmasın. Hepimiz Amasra'da yaşamaktan onur duyacağız, gurur duyacağız. O hizmetlerin açılışına Sayın Cumhurbaşkanımızı davet edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Tablo karşısında bu bir işaret açıklamasında bulundu

Bakmadan Geçme