Sosyal Bilimler Festivali'nin programı belli oldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde 2-3 Mart'ta düzenlenecek Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali'nin (SOSYALFEST) programı belli oldu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde 2-3 Mart’ta düzenlenecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali’nin (SOSYALFEST) programı belli oldu.

KBÜ’den yapılan açıklamada, toplumsal sorunların çözümüne olan ilgiyi artırmak ve Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali’nin, 2 Mart Cumartesi günü saat 09.30’da Teknoloji Fakültesi önünde halk oyunları gösterisi, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleşecek açılış seremonisi ve saat 11.00’da ise Sağlık Bilimleri Fakültesinin önünde oluşturulan SOSYALFEST yolunun açılmasıyla başlayacağı bildirildi.

Açıklamada, "Akademik Birimler, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile STK ve öğrenci kulüpleri stantları ve etkinlikleri, 2-3 Mart tarihlerinde gün boyu KBÜ SOSYALFEST etkinlik alanında ziyaretçilere açık olacak. Aynı şekilde, finale kalan sosyal modeller, stantlarda öğrenciler tarafından 2-3 Mart tarihleri boyunca KBÜ Sosyal Yaşam Merkezinde sunulacak. 50 farklı gelişim atölyelerinin de bulunduğu etkinlikler arasında, sergiler, şiirler, tiyatro gösterimleri, okçuluk etkinlikleri, kukla gösterileri, fotomaraton, spor müsabakaları, söyleşiler, konferanslar, paneller, atölye çalışmaları ve sunumlar yer alacak. SOSYALFEST, 3 Mart’ta 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenecek kapanış seremonisi ve ödül töreni ile sona erecek" denildi.

Bakmadan Geçme