Sıcak havaya dikkat

Haziran ayına girilmesiyle birlikte Bartın'da hava sıcaklıkları arttı. Meteorolojiden sıcaklık uyarısı yapıldı. 

Sıcak havaya dikkat
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yurt genelinde hava sıcaklıkları 6 ila 8 derece artarken, Bartın’da da Haziran ayının ilk günü hava sıcaklıkları 31 derece olarak gerçekleşti. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte meydana gelebilecek sıcak çarpmasına karşı uyarılarda bulundu. 

Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta boyunca Ülkemizi etkileyen yağışlı ve serin havanın yurdumuzu terk ederek, yerini sıcak ve yağışsız bir havaya bırakacağı tahmin edilmektedir. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonunda Yurdumuzun batı kesimlerinden başlayarak artacağı, hafta ortasına kadar Yurdumuzun batı, iç ve güney kesimlerinde 6 ila10 derece, Karadeniz sahil kesiminde ise 3 ila 6 derece mevsim normalleri üzerine çıkması beklenmektedir. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”


 

Bakmadan Geçme