Safranbolu Ali Büyüközdemir ile değişime hazırlanıyor

AK Parti Safranbolu Belediye Başkan adayı Ali Büyüközdemir, '1 Nisan sabahı, Allah nasip eder de, Belediye Başkanlığına layık görülürsem, makam kapısını çıkartacağım. Bizim kapımız tüm Safranbolulu hemşehrilerimize açık olacak.' ifadelerine yer verdi.

AK Parti Safranbolu Belediye Başkan adayı Ali Büyüközdemir, “1 Nisan sabahı, Allah nasip eder de, Belediye Başkanlığına layık görülürsem, makam kapısını çıkartacağım. Bizim kapımız tüm Safranbolulu hemşehrilerimize açık olacak.” ifadelerine yer verdi.

Safranbolu’yu gerçek belediyecilik ile buluşturacak projelerinden tek tek bahseden ve hepsini yapacağını aktaran Büyüközdemir, "Geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Safranbolu’nun bende yeri çok ayrı, biz Safranbolu’yu da, Safranboluluları da çok seviyoruz. Belediyeyi kazanın, her türlü desteği vereceğiz.’ dedi. 5 yıllık vizyon projeler ile Safranbolu’ya değer katacak eserler kazandırmak istiyorum. Göreve geldiğim zaman, kimseyi dışlamadan, kayırmadan, ayrıştırmadan yönetim sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Safranbolu’yu Safranbolularla hep birlikte ayrıştırmadan birleşmek suretiyle yöneteceklerini ifade eden Büyüközdemir; ” Şu anda Safranbolu’da partiler üstü bir ittifak söz konusu. Daha öncesinde Safranbolu’ya hizmet etmiş farklı siyasi partilerde görev almış hatta halihazırda görevi devam eden kıymetli siyasi büyüklerimiz dahi bize güvenlerini ifade ediyorlar, desteklerini ifade ediyorlar.

Safranbolu halkı birlik ve beraberliği önemseyen bir halk. Yerel seçimlerde özellikle siyasi partiye, genel siyasete bakmıyorlar. Kişi odaklı bir tercih yapıyorlar. Biz yapacağımızın her hizmetin temeline istişareyi, fikir alışverişini koyacağız. Proje kitapçığımızın içerisinde yer alan projelerin tamamı Safranboluluların hayali ve bize vermiş olduğu fikirlerin derlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Sokak sokak gezdik, esnaflarımızı kapı kapı dolaştık. Her birinin önerilerini, fikirlerini, tavsiyelerini aldık ve neticede ortaya bu proje kitapçığı çıktı. Herhangi bir siyasi partiye aidiyetten ötürü ayrıştırmayacağız. Bize destek verip vermemesinden ötürü kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Kimseyi eleştirmeyeceğiz. 31 Mart’ta Safranbolulular bizi bu görevi layık görürlerse biz Safranbolu’ya hizmet etmeye talibiz. O yüzden gücümüzü Safranbolulardan aldığımızdan kendimizi güçlü hissediyoruz. Daha mutlu hissediyoruz. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Hiçbir mahallemizi diğer mahallemizden farklı bir yerde tutmayacağız. Her yere eşit hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız. Her mahallenin her sokağın ihtiyaçlarını ayrı ayrı belirleyip o mahalleye özgü çalışacağız. Safranbolu’nun en çalışkan personeli olacağım” dedi.

Başkan Adayı Büyüközdemir teleferik projesini çok önemsediğini ifade ederek, “Safranbolulularda bu projeyi duyduktan sonra çok heyecanlandılar. Ben Sarıçiçek Yaylası’nı Safranbolu’nun gökyüzüne açılan balkonu olarak ifade ediyorum. Esentepe bölgemizden Sarıçiçek bölgemize teleferik projemizi gerçekleştireceğiz. Teleferikten indikten sonra bir seyir terası olacak. Hemşehrilerimizin ve turistlerimizin keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar olacak. Yürüyüş parkurları, bisiklet alanları olacak. Piknik yapabilecekleri mesire alanları olacak. Restoranlar olacak. Burada konaklama da mümkün olacak. Bungalov evlerimiz olacak. Bu evlerde sıcak havuzlar olacak. Call Center’ı belediyenin bünyesinde kuracağız. Safranbolulular burada kendilerine bir iş imkanı bulacaklar. Safranbolu istihdam ofisi oluşturacağız. Sahadayken işveren işçi bulamıyoruz diyor. İşçi iş bulamıyoruz diyor. İstihdam ofisi ile amaçladığımız şey işverenler işçi taleplerini Safranbolu Belediyesi’nin istihdam ofisine bildirecek. İstihdam Ofisinin web sitesinde iş ilanlarının akışlarını sağlayacağız. İş arayan Safranbolulularda oradan bakıp kendilerine uygun işlere başvurabilecekler. İşverenlerde kendi aradıkları niteliklere uygun işçiye daha kolay ulaşabilecekler. Safranbolu’da işsizlik kalmayacak. Safranbolu göç verir değil göç alır hale gelecek” dedi.

Safranbolu Ali Büyüközdemir ile değişime hazırlanıyor

Bakmadan Geçme