• Haberler
  • Bartın
  • Rektör Uzun, 23 Nisan'da koltuğunu çocuklara devretti

Rektör Uzun, 23 Nisan'da koltuğunu çocuklara devretti

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Gürgenpınarı İlkokulu öğrencilerine devretti.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla Gürgenpınarı İlkokulundan öğrencileri ağırladı. Minik misafirleriyle tek tek selamlaşan Rektör Uzun, ardından koltuğunu çocuklara teslim etti. Rektörlük görevini devralan ilkokul ikinci sınıf öğrencileri Beste Yaman, Poyraz Gürel ve Demir Kahveci ilk olarak tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. 

Yarının büyükleri senato toplantısında konuştu

Gürgenpınarı İlkokulu Müdürü Ersin Doğan ile Sınıf Öğretmeni Ayda Kara’nın da yer aldığı programda Rektörlük Senato Salonuna geçilerek bir toplantı yapıldı. Eğlenceli anların yaşandığı toplantıya başkanlık eden çocuklar Rektör Uzun’a üniversite ile ilgili merak ettikleri soruları sordu. Eğitim-öğretim, sosyal olanaklar, öğrenci toplulukları ve Çocuk Üniversitesi gibi konular hakkında bilgiler veren Rektör Uzun, BARÜ Ar-Ge Proje Pazarında ilkokul ve ortaokul kategorilerinde yarışmalar yapıldığını ifade etti.   

Çocuklar, Filistinli çocukları unutmadı

Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Beste, Poyraz ve Demir gelecekte yapmak istediklerinden bahsetti. Toplantıya başkanlık yapan Demir, Filistin’de yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirerek Gazze’ye yardım gönderilmesi gerektiğini söyledi. Beste ve Poyraz ise savaşların olmaması yönünde temennilerini aktardı.

Toplantıda ayrıca çevre kirliliği ve sokak hayvanları ile ilgili sorunlara da dikkat çeken çocuklar bu konularda projeler yapmak istediklerini söyledi.

Rektör Uzun, 23 Nisan’ı kutladı

Programda konuşan Rektör Uzun, “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 104’üncü yılına gururla ulaştık. Bugün aynı zamanda dünyaya duru gözlerle bakan ve yarınlara heyecanla yürüyen çocuklarımızın yegâne bayramıdır. Dünyamızı güzelleştiren yegâne şey olan çocuklarımızın refahı ve mutluluğu için her zaman çaba göstermeye devam etmeliyiz. Bu düşüncelerle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme