• Haberler
  • Bölgesel
  • Rektör Özölçer, Lisanüstü Eğitim Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi

Rektör Özölçer, Lisanüstü Eğitim Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi bünyesinde kurulan Lisansüstü Eğitim Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi bünyesinde kurulan Lisansüstü Eğitim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi bünyesinde Lisansüstü Eğitim Ofisi açıldı. Açılış törenine ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Senato üyeleri, daire başkanları, akademik ve idari personel katıldı.

Rektör Özölçer ve rektör yardımcıları kurdele keserek ofisin açılışını gerçekleştirdi. Ofisin gezilmesinin ardından Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir ve Kütüphaneci Ayşegül Tok eğitim ofisi hakkında Rektör Özölçer’e bilgi verdi. Lisansüstü Eğitim Ofisi’nin açılışının ardından Rektör Özölçer kütüphanede çeşitli incelemelerde bulunarak yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Mevcut çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyaretini sonlandırdı.

Lise öğrencilerin akademik potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı ve onların araştırma faaliyetlerini desteklemeyi hedefleyen ofisin gerekli bilgi ve araçlara erişimin sağlanması konusunda da öğrenci ve akademik personele destek olması amaçlanıyor. Öğrencilerin 5-6 kişilik gruplar hâlinde, tez veya projelerini tamamlamaları için ihtiyaç duyacakları kaynaklara erişim sağlayabilmeleri ve bu konuda gerekli yardımı alabilmeleri için kurulan ofiste ayrıca öğrencilere kütüphanenin dijital kataloğu ve veritabanlarının kullanımı konusunda da eğitim ve rehberlik hizmeti sağlanacak.

Rektör Özölçer, Lisanüstü Eğitim Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi
Rektör Özölçer, Lisanüstü Eğitim Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi

Bakmadan Geçme