Özel İdareden 215 kilometrelik asfalt çalışması

AK Parti tarafından düzenlenen basın buluşmasında konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Dursun yaz döneminde 215 kilometrelik asfalt çalışmasını tamamlamak üzere olduklarını söyledi

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ve İl Başkanı Yaşar Arslan'ın da katılımlarıyla düzenlenen basın toplantısında Özel İdare çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Dursun yaşanan sel afeti nedeniyle köylerde büyük zararların oluştuğunu ifade etti.

Alınan acil yardım ödeneklerinin de değerlendirilmesiyle zarar gören noktalarda gayretle çalışıldığını ifade eden Dursun, “Bu sene büyük bir sel afeti yaşadık. Köylerimizde çok zarar gördü. Sayın Bakanımızın, Sayın Milletvekilimizin ve İl Başkanımızın gayretleriyle Bartın’a aldığımız acil yardım ödenekleriyle hayatı normale çevirme gayretlerimiz sürüyor." dedi.

Birçok noktada normale döndüklerini ve yine bazı bölgelerde standart yükseltmeye doğru gittiklerini ifade eden Dursun, "Bartın’da yaz döneminde 215 kilometre asfaltımızı artık bitirmek üzereyiz. Çalışmalarımız Eylül ayında sonlanacak. Ekim ayında artık asfalt dönemi bitmiş oluyor. Kırsaldaki vatandaşlarımızın bizden beklediği hizmeti ihtiyaç ve bütçe imkanlarımızın genişlemesi oranında biz sürdürmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme