Öğrencilik şartı aranmayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 18-30 yaş arasındaki gençler için öğrenci şartı aranmaksızın GSB Yurtlarında ücretsiz konaklama imkânı sunan Seyahatsever projesi başvurularının başladığını duyurdu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere GSB Yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sunan Seyahatsever projesi için başvuruların başladığını duyurdu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençler arasında çok popüler olan ve talep gören Seyahatsever projesi için başvuruların alındığını söyledi. 

Bakan Bak, sosyal medya hesabından “Seyahatsever ile Hazırlıklar Başlasın, Rota Oluşturulsun!” başlığıyla yaptığı paylaşımda, “Gençlerimiz GSB Yurtlarında 5 gün ücretsiz konaklayacak, ülkemizin eşsiz güzelliğini keşfederek unutulmaz bir yaz geçirecek.” ifadelerini kullandı. 

8 Temmuz’dan 25 Ağustos’a kadar devam edecek

Seyahatsever projesi kapsamında deprem bölgesi hariç illerdeki 1 kız ve 1 erkek yurdu yaz döneminde gençlerin hizmetine tahsis edilecek. 

Projeden faydalanmak isteyen 18-30 yaş arasındaki gençler, 444 0 472 (ALO GSB) numaralı çağrı merkezini en az bir gün öncesinden arayıp rezervasyon yaptırarak diledikleri ildeki GSB yurtlarında 5’er gün süreyle ücretsiz konaklayabilecekler.

Proje, 8 Temmuz’dan 25 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Proje ile detaylı bilgilere seyahatsever.gsb.gov.tr adresinden de ulaşılabilecek.

Seyahatsever projesinin şartları

Bakanlığın, ücretsiz konaklama imkanı sağlayan projenin şartları ise şöyle sıralandı;  “1- Gençler projemizden 10 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında yararlanabilirler.
2-Yurtlarımızdan 18-30 yaş arasındaki gençler yararlanabilir.
3-Öğrenci olma şartı aranmaz.
4-Konaklama başvuruları 444 0 472 (ALO GSB) aracılığı ile en az bir gün öncesinden iletişime geçilerek isim, soyisim ve T.C. kimlik numarası ile rezervasyon yoluyla yapılır.
5-Yurda misafir girişi yapılırken gençlerden T.C. kimlik kartı (nüfus cüzdanı) fotokopisi alınır.
6-Konaklayacaklardan ücret alınmaz.
7-Aynı ilde yaz dönemi boyunca en fazla 5 gece konaklanabilir.
8-Yurtlarda konaklayan gençlere kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmayacaktır.
9-Konaklama için yurtlara ilk giriş saati 13.00 olup konaklama süresi sona erip ayrılacaklar da odayı en geç 13.00’  de boşaltmalıdır.
10-Konaklama süresince yurtlardan en erken çıkış saati 05.00 ve son giriş saati 01.00 olarak uygulanır.
11-Odalar konaklama süresince her gün 13.00 – 17.30 saatleri arasında temizlik yapılması için boşaltılır.
12-Yurtta huzur bozucu davranışta bulunan gençlerin misafirlikleri sonlandırılır.”
 

Bakmadan Geçme