Öğrencilere medeni hukukun güncel meseleleri anlatıldı

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 'Medeni Hukukun Güncel Meseleleri' adlı programda, Düzce 2. Aile Mahkemesi Hakimi Aşkı Elmalı öğrencilerle buluştu.

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Medeni Hukukun Güncel Meseleleri” adlı programda, Düzce 2. Aile Mahkemesi Hakimi Aşkı Elmalı öğrencilerle buluştu.

Programa; Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Durmuş, Öğr. Gör. Murat Üstünel ve Fen Edebiyat Fakültesi’nden Öğr. Gör. Dr. Furkan Düzenli katıldı.

Program, Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Durmuş’un açılış konuşması ile başladı. Öğr. Gör. Fatih Durmuş, programın teorik olarak öğrenilen bilgilerin uygulamada karşılığını öğrenmeyi ve Medeni Hukuk kapsamında güncel değerlendirme yapmayı amaçladığını belirtti.

Programın davetli konuşmacısı Hakim Aşkı Elmalı ise öncelikle katılımcılara mesleği ile ilgili bilgilendirme yaptı. Ardından Medeni Hukuk’un sadece mevzuat çerçevesinde değerlendirilerek anlaşılamayacağını, kavramların her olayın özelinde, daha geniş bir bakış açısıyla değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Aşkı Elmalı, mezkur değerlendirmenin nasıl yapılacağı üzerine güncel yargı kararlarından ve örnek olaylardan bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Katılımcıların soruları ve görüşleriyle devam eden programın sonunda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Durmuş tarafından Hakim Aşkı Elmalı’ya teşekkür belgesi takdim edildi.

Öğrencilere medeni hukukun güncel meseleleri anlatıldı

Bakmadan Geçme