Nevşehir taşı kullanıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün girişimleri ile kısa süre önce yapımına başlanan 'Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi' binasında son rötuşlar vuruluyor. Ana bina girişi ile sağ ve sol galerilerin taş mefruşat işlemleri tamamlandı.

Nevşehir taşı kullanıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile kısa süre önce yapımına başlanan ‘Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’ binasında son rötuşlar vuruluyor. Ana bina girişi ile sağ ve sol galerilerin taş mefruşat işlemleri tamamlandı.

Başkan Faruk Özlü, şehrin dönüşümüne ve değişimine dair gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra, değerlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında da önemli projeleri şehre kazandırmaya devam ediyor. Özlü’nün girişimleri ile Düzce’de yaşayan Kırım Türkleri özelinde Nusrettin Mahallesinde başlatılan ‘Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’ inşaatı içerisinde idari bina, bay-bayan tuvaletler, hol ve mutfağın bulunduğu toplam 174 metrekarelik oturma alanıyla tamamlanırken, ana binanın sağ ve solunda bulunan galerilerin taş mefruşat işlemlerinin de sonuna yaklaşıldı.

Yazın serin, kışın sıcak tutan bir taş olarak bilinen ve izolasyon konusunu da ortadan kaldıran özellikleri barındıran Nevşehir taşı kullanılarak yapılan mefruşat işleminin tamamen bitmesinin ardından saha düzenlemesine geçilecek. Peyzaj çalışmalarının da eş zamanlı yürütüleceği alanda daha sonra baskı beton uygulaması gerçekleştirilecek ve ardından ‘Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’nin en kısa süre içerisinde hizmete açılması sağlanacak.

Nevşehir taşı kullanıldı
Nevşehir taşı kullanıldı

Bakmadan Geçme