Milletvekili Bankoğlu seçimi değerlendirdi

İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya'yı yalnız bırakmayan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, 31 Mart yerel seçimlerini ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

31 Mart yerel seçimlerinin iktidara verilen bir mesaj olduğunu ifade eden Milletvekili Bankoğlu,  “Bartın halkına seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Merkezi bir kez daha Amasra'yı ve Kurucaşile’yi aldık. “Bartın’ın Rıza’sı var” dedik. Rıza’sı burada. Hayırlı uğurlu olsun. Aslında biliyorsunuz 2019’dan beri aslında Türkiye nüfusunun yüzde 50’sinden fazlası Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyordu. Şimdi bu oran çok daha fazlaya çıktı. Artık 31 Mart 2024’ten itibaren önce Bartın'da ardından da tüm Türkiye'de halkın iktidarı başlamıştır. Ve bu seçimin sonuçları önümüzdeki ilk genel seçimde tüm Türkiye'de halkın iktidarını başlatmanın mesajını da iktidara vermiştir” dedi.

“Bu mesajı çok iyi almamız lazım”

Bankoğlu değerlendirmesinin devamında CHP’li Belediyelerin yönettiği kentlerde yaşayan insanların mutlu olduğunu dile getirerek, “Elbette ki en baştaki sonucu ekonominin faturasıdır. Seçimlerdeki vatandaşımızın kaynamayan tencerenin, emeklinin, öğrencinin, gencin, çiftçinin, işçinin yaşadığı ekonomik krizin durumudur. Dolayısıyla bu mesajı çok iyi almamız lazım. Çok mutluyuz, gururluyuz ama hepimizin çok büyük bir sorumluluğu var. Ama şunu da unutmamak lazım. Tüm Türkiye'de, başta büyükşehir belediyelerimiz olmak üzere il belediyelerimiz, ilçe belediyelerimiz Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yönettiği kentlerde yaşayan insanlar Türkiye'deki en mutlu insanların olduğu kentler. Bu bilimsel bir sonuç.” İfadelerine yer verdi.   

Bakmadan Geçme