Kent merkezinde sıkı denetim

Bartın Ticaret İl Müdürlüğü tarafından bayram öncesinde işletmelerde etiket, tarife ve fiyat listeleri denetimi yapıldı. 

Bartın Ticaret İl Müdürlüğü kent merkezinde denetimlerine devam ediyor. Müdürlük Ramazan ayı boyunca denetimlerini sürdürürken, bayram öncesinde toptancılar, alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler denetlendi. 

Bartın’da Ramazan Bayramının fırsata çevrilmesinin önüne geçilmesi hedeflenen denetimlerle ilgili Müdürlükten yapılan açıklamada, “Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte bunu fırsata çevirmek gayesiyle vatandaşımızı mağdur edebilecek sorunların önüne geçmek için Ticaret İl Müdürlüğü denetim ekiplerince özellikle toptancılar, alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler  nezdinde etiket, tarife ve fiyat listeleri mevzuatına göre HFA-Haksız Fiyat Artışları incelemeleri   yapılmaktadır. Denetimlerde aykırılıkların tespiti durumunda gerekli yaptırımlar uygulanmakta olup işletmelerin mevzuata uyum sağlama ve vatandaşları mağdur etmeme noktasında gerekli hassasiyetleri göstermeleri önem arz etmektedir. Ayrıca bu çerçevede vatandaşlarımızda şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını Ticaret Bakanlığımızın çağrı merkezine; ALO 175 Tüketici Danışma Hattına ve www.turkiye.gov.tr/ Haksız Fiyat Artışı - HFA mobil uygulaması üzerinden şikayetlerini  bildirebileceklerini bir kez daha belirtmek isteriz" denildi. 


 

Bakmadan Geçme