KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 'Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et' sloganıyla Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) çerçevesinde Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Osman Mert ile görüştü.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) çerçevesinde Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Osman Mert ile görüştü.

Görüşmede, Sosyal Bilimler Festivali çerçevesinde yapılabilecek iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, SOSYALFEST üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Görüşmede ayrıca Türk dili ve edebiyat alanında iş birliğinin güçlendirilmesi ve sosyal bilimler sahası üzerine yapılan araştırmaların desteklenmesi konuları da ele alındı. Rektör Kırışık, Türk Dil Kurumu’nun Türk dilinin korunması ve geliştirilmesi konusundaki çalışmalarını takdirle karşılayarak, üniversitenin bu alandaki potansiyelini değerlendirmek ve ortak projeler geliştirmek üzere görüş alışverişinde bulunuldu.

TDK Başkanı Mert ise Karabük Üniversitesi ile Türk Dil Kurumu arasında yapılacak iş birliğinin önemine vurgu yaparak, dil ve kültür mirasının korunması adına atılacak adımların önemini belirtti.

İki taraf arasında gerçekleştirilen bu görüşme, dil ve edebiyat alanında yapılabilecek ortak projelerin ve akademik çalışmaların temelini oluşturacak.

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Bakmadan Geçme