Kaymakam Kılıç'tan veda 

Ulus Kaymakamlığı görevinde iken Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kilis Polateli ilçesine atanan Kaymakam Mehmet Sadık Kılıç veda mesajı yayınladı.

Ulus ilçesinde görev yaptığı 3 yıllık süre boyunca halkın takdirini kazanan Kaymakam Mehmet Sadık Kılıç Ulus halkına veda etti.

Kaymakam Kılıç veda mesajında, “14.09.2020 tarihinde başladığım Ulus Kaymakamlığı görevimde, görev yaptığım süre içerisinde ayrı ayrı anılar biriktirdiğim güzide ilçemizdeki hemşerilerime Cumhurbaşkanlığımızın Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kilis Polateli ilçesine atanmam sebebiyle veda ediyorum. Görev yaptığım süre içerisinde, bundan önce görev yaptığım yerlerde olduğu gibi devletimizin bana verdiği görev ve sorumluluğu yasalara ve mevzuatlara uygun şekilde, hukuk çerçevesi içinde halkımızın ortak beklenti ve yararı doğrultusunda kullandım. Özellikle pandemi ve afet dönemleri başta olmak üzere yaklaşık 3 yılda mesai mefhumu gözetmeksizin bütün bilgi, birikim ve enerjimi genelde devletimizin, özelde ilçemizin menfaatleri doğrultusunda kullanmaya gayret gösterdim.” Dedi.

Görevinde erişebilirlik ilkesine de önem verdiğinin altını çizen Kaymakam Kılıç, “Görevim esnasında “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışı ile hareket ederek daima milletimizi öne çıkardım ve insani değerlere önem verdim. Devletimizin olmazsa olmaz ilkelerine sadık kalarak iki günü bir olan ziyandadır düsturuyla atılan her adıma karşılık vermeye, uzatılan her eli tutmaya çalıştım. Yetimi, öksüzü, fakiri, garibanı, yaşlıyı, engelliyi hep korudum, kollamaya çalıştım. Karşılıklı sevgi ve saygı içinde, vatandaş odaklı, şeffaf, erişilebilir ve koordineli çalışarak devletimizin bana tevdi ettiği makama layık olmaya, vatandaşımızın duasını almaya ve hizmet ettiğim ilçemizde hoş bir seda bırakmaya çalıştım.” Şeklinde konuştu.

Kaymakam Kılıç açıklamasının son kısmında ise teşekkürlerde bulunarak, “Devletimiz ve ilçemiz adına birlikte çalıştığımız Adalet Bakanımız Sayın Av. Yılmaz Tunç beye, Bartın Valimiz Sayın Dr. Nurtaç Arslan’a, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize, Daire amirlerimize, şehit ailelerimiz ve gazilerimize, muhtarlarımıza, siyasi parti temsilcilerimize, STK’larımıza, iş insanlarımız ve esnaflarımıza, hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm kamu görevlisi çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.
 

Bakmadan Geçme