İstiklal Marşı'nın Kabulünün 103. yıl dönümü kutlandı

Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı düzenlendi.

Bartın Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Garnizon Komutanı Dz.Kd.Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcıları Hasan Hüseyin Uzan ve Zeynep Topcu, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ersin Aslan, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Yavuz Daylak, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Fikret Gül tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımızın Kabulü” belgeselinin izlenmesi ve “Türk’ün Özü, Akif’in Sözü” konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencimiz Eda Demir’in eserini okumasıyla devam etti. 

Ardından Vali Arslan ve ilin diğer protokol üyeleri tarafından “Türk’ün Özü, Akif’in Sözü” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek öğrenciler tebrik edildi.

Program; Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo gösterisi ve günün anısına fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.


 

Bakmadan Geçme