İnkumu mavi bayraklarına kavuştu

Bartın''da 3 İnkumu sahilinde 3 noktaya mavi bayrak yerleştirildi.

Bartın'’da 3 kilometrelik uzunluğu ile Karadeniz’in en uzun sahilleri arasında yer alan İnkumu sahilinde 3 noktaya mavi bayrak yerleştirildi.

Kriterleri tamamlayan sahilde bayraklar, Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Engin ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen törenle göndere çekildi.

Tören sonrası değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkan Vekili Gülay Engin; “Bu yıl tekrar Mavi Bayrak almaya hak kazanan İnkumu Plajımızda, Mavi Bayrağımızı göndere çektik. Yaptığımız çalışmalar, cankurtaran hizmeti ve titizlikle sürdürdüğümüz temizlik faaliyetleri sonucu 33 krateri tamladık. Özellikle 6 noktadan 10 personellimizle verdiğimiz cankurtaran hizmeti bu kriterler arasında bulunuyor. Sahilimiz boyunca 6 tane cankurtaran kulübemiz var. Cankurtaran arkadaşlarımız sabah saat 10.00 ile akşam saat 20.00 saatleri arasında görev yapıyorlar. Yapılan çalışmalar bir bütün olarak bugün bize temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj anlamına gelen ve dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden olan Mavi Bayrak’ı 2024 yılında da 3 ayrı noktada almamızı sağladı. Turizm sektörünün göz bebeği konumunda olan İnkumu Tatil Beldemizde 4.kez Mavi Bayrağı göndere çekerek, dalgalandırmaya devam ediyoruz. Karadeniz’in incisini 2024 yılında da bayrağına kavuşturduğumuz için çok mutluyuz.  İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Bakmadan Geçme