İmamlara yangın eğitimi

DÜZCE(İHA) – Düzce'nin Akçakoca ilçesi Orman İşletme Müdürlüğü sınırları dahilinde görevli imamlara orman yangınları önleme çalışma faaliyetleri dahilide bilgilendirme eğitimi yapıldı.

DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Akçakoca ilçesi Orman İşletme Müdürlüğü sınırları dahilinde görevli imamlara orman yangınları önleme çalışma faaliyetleri dahilide bilgilendirme eğitimi yapıldı.

İşletme Şefi İlhan Yılmaz tarafından orman yangınları önleme faaliyetlerinde Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Eğitim Merkezinde verilen eğitime ilçe sınırlarında görev yapan 42 imam katıldı. Eğitimde yangın öncesi, yangın anı ve sonrasında yapılacaklar ile orman yangınlarına müdahalede iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgiler verildi.

Orman personelinin orman yangınlarındaki göstermiş olduğu çalışmalara destek vermek için gönüllü olduklarını ifade eden imamlar öncelikli olarak kendi görev yaptıkları yerlerde yangınların çıkmaması için cemaate ve yöre halkına gerekli açıklamaları yapacaklarını daha sonra yaşanabilecek orman yangınında müdahale ve yapılması gerekenler konusunda gerekli bilgilendirmelerde bulunacaklarını söylediler.

İmamlara yangın eğitimi

Bakmadan Geçme