İl Müdürü Aşcı Bartın'daki görevine başladı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan ve Bartın'daki görevine başlayan Ramazan Aşcı, 'Bartın eğitimine yeni ufuklar açacak ve geleceğe umutla bakan bir neslin yetişmesine öncülük edeceğiz.' Dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bartın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Ramazan Aşcı göreve başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 

Aşcı mesajında; “Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehrimiz Bartın'da İl Milli Eğitim Müdürü olarak bugün itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Bartın'ın eğitimine, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına şahsıma bu önemli vazifeyi tevdi eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf Tekin başta olmak üzere bize güvenen devlet büyüklerimize şükranlarımı sunarım. Eğitim, toplumun en değerli hazinesini şekillendiren, geleceği aydınlatan bir anahtar unsur olarak karşımızda durmaktadır. Bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirme sorumluluğuyla dolu olarak adım attığım bu yolda, yüreğim umutla dolu ve heyecanla çarpıyor. Eğitim sadece bilgi aktarımı değil; aynı zamanda karakter inşası, değerlerin pekiştirilmesi ve geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi anlamına gelir. Bu nedenle, öğrencilerimizi yalnızca akademik açıdan değil, aynı zamanda insanlığa karşı sorumluluklarını anlayan, empati yapabilen, kültürel zenginliğimize sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeye kararlıyız.” dedi. 

“Birlik içinde çalışacağız”

Eğitimi üst seviyelere çıkartmak için mücadele edeceklerini kaydeden Aşcı, “Bu yolculukta en büyük destekçilerimiz sevgili öğretmenlerimiz, kıymetli idarecilerimiz, iş birliği içinde olduğumuz velilerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımız olacak. Birlikte, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, öğrencilerimizin bireysel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak ve onları yaşamın zorluklarına karşı donanımlı hale getirmek için azim ve kararlılıkla çalışacağız. Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda, teknolojinin gücünü kullanarak öğrenme deneyimlerini zenginleştireceğiz. Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun öğrenme yollarını keşfedeceğiz. Aynı zamanda geleneksel değerlerimizi modern eğitim anlayışıyla birleştirerek, öğrencilerimizi kökleri sağlam, küresel düşünebilen bireyler olarak yetiştireceğiz.” diye konuştu.

“Başarıyı ileriye taşıyacağız”

Eğitimin en mühim meselelerden biri olduğuna vurgu yapan Aşcı, “Yüce Türk milletinin değerlerine ve geleceğine olan inancımızla, Bartın'ın eğitim alanındaki potansiyelini en üst düzeye çıkarma vizyonunu taşıyorum. Bu yolculukta sizlerin deneyimleri, önerileri ve katkıları benim için büyük bir değere sahiptir. Birlikte çalışarak, Bartın eğitimine yeni ufuklar açacak ve geleceğe umutla bakan bir neslin yetişmesine öncülük edeceğiz. Eğitimin, memleketimizin en mühim meselelerinden biri olduğunu düşünerek, yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum. Eğitim ve öğretim alanında yaptıklarımızla yetinmeyerek başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Aba Medya Haber Merkezi

Bakmadan Geçme