İkinci dönemde alınacak asayiş tedbirleri görüşüldü

2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde alınacak Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları Hasan Hüseyin Uzan ve Uğur Karakaya, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yavuz Korkmaz, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı tarafından açılış konuşması yapıldı.

Daha sonra asayiş ve trafik, akran zorbalığı, teknoloji bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele, okullarda gıda güvenliği ve hijyen konularında genel değerlendirmelerde bulunarak kurumlarımızca gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Arslan, geleceğin teminatı çocuklar ve gençlerin karşılaşabilecekleri olumsuzluklarla mücadelede okul yönetimi ve öğretmenler ile birlikte ailelerinde çözüm üretme noktasında destek olmalarının önemini vurguladı.

İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) personeli tarafından yapılan bilgilendirme sunumları ile devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişi ve temennilerle sona erdi.
 

Bakmadan Geçme