• Haberler
  • Bölgesel
  • İhtisas Odaklı Mentör Yetiştirme Programı'nın ikinci aşamasına geçildi

İhtisas Odaklı Mentör Yetiştirme Programı'nın ikinci aşamasına geçildi

Kastamonu Üniversitesi tarafından yürütülen KOBİ Forward markalı mentör yetiştirme programının ikinci aşama eğitimlerine başlandı

Kastamonu Üniversitesi tarafından yürütülen KOBİ Forward markalı mentör yetiştirme programının ikinci aşama eğitimlerine başlandı.

Kastamonu Üniversitesi’nin koordinesinde yürütücülüğünü Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erol Tekin’in yapmış olduğu KOBİ Forward markalı mentör yetiştirme programının ikinci aşama eğitimlerine başlandı.

Kastamonu Üniversitesi’nin ihtisas alanlarından bir tanesi olan orman ürünleri sektörüne hizmet edecek mentörler yetiştirmeyi hedefleyen programın ikinci aşamasında, ilk aşama teorik eğitimleri başarıyla tamamlayan Kastamonu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nden 37 akademisyen yer alıyor.

Kastamonu Üniversitesi İhtisaslaşama Koordinatörlüğü ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) birimi tarafından desteklenen projede Kastamonu Üniversitesi TTO, Sinop Üniversitesi TTO ve Çankırı Karatekin Üniversitesi TTO’nun paydaş olarak yer alıyor. Mentör yetiştirme programının ikinci aşamasında akademisyenler vaka çalışmaları gerçekleştirecekler.

24 Şubat 2024 tarihi itibariyle başlayan ve üç hafta sürecek vaka çalışmalarının ardından mentör adayları TR 82 Bölgesinde faaliyet gösteren firmalar ile eşleştirilerek bölgesel kalkınmanın başat unsuru olan KOBİ’lere mentörlük hizmeti sunacaklar. Süreç sonunda mentörlük uygulamalarını başarı ile tamamlayan mentör adayları KOBİ mentör sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Bakmadan Geçme