• Haberler
  • Bartın
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı faaliyetlerine devam ediyor

Gebe Bilgilendirme Sınıfı faaliyetlerine devam ediyor

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda gebe ve annelik planı yapanlara yönelik açılan 'Anneliğe Hazırlık Kursu' devam ediyor.  

Bartın İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfı eğitim ve faaliyetlerine devam ediyor. 

"Sağlıklı Gebe, Sağlıklı Bebek" anlayışıyla başlatılan Gebe Bilgilendirme Sınıfının temel hedefi, annelerin mutlu, huzurlu ve bilinçli bir gebelik ve doğum süreci yaşamalarına yardımcı olmak olduğu ifade edilirken, doğum öncesi kurslarda annelere hangi eğitimlerin verildiği şöyle sıralandı, gebeliğin oluşumu ve anne sağlığı, gebelik, gebelikte beslenme, doğuma hazırlık ve doğum, anne rolü ve iletişim, bebek beslenmesi( emzirme), bebek sağlığı ve bakımı, doğum sonu kadın sağlığı ve aile planlaması gibi temel konularda eğitim veriliyor. 
Gebe Bilgilendirme Sınıfında anne adaylarına temel eğitimlerin yanı sıra, pilates eğitimleri ile gebelik yogası eğitimleri de veriliyor. 

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Gebelikler, eşler ve yakınları için mutluluk kaynağı olup, yeni bir yaşam düzeni gerektirmekle beraber düzenli takip gerektiren bir süreçtir. Sağlıklı Hayat Merkezimizde verilen eğitimlerle, oluşabilecek risk faktörlerine karşı önlem almak, risk faktörlerini erken dönemde tanıyarak sağlık kuruluşlarına en kısa sürede başvurmaları ve en kısa sürede tedavilerine başlanarak anne - bebek hayatını korumak hedeflenmektedir.

Anneliğe hazırlık kursuna kimler katılabilir? 

Anne olmayı planlayanlar, gebeler, eşleri ve anneye yardımcı olacak kişiler ile doğum fizyolojisi, doğum ve yenidoğan bakımına ilgi duyan herkes kurslarımıza katılabilir.

İletişim: 0 378 228 40 10

Adres: Aladağ Mah. 14. Sok. No:14 Merkez/Bartın (İl Emniyet Müdürlüğü Arkası)”
 

Bakmadan Geçme