Fiyatlar olay, bu fuara akın var

Bartın'ın Amasra ilçesinde açılan fuar ziyaretçi akınına uğruyor

Ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülere verilen mesleki eğitimler neticesinde ortaya çıkan ürünlerin sergilenerek satışa sunulduğu fuara yoğun ilgi.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumunun öncülüğünde, ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülere verilen mesleki eğitimler neticesinde ortaya çıkan ürünlerin sergilenerek satışa sunulduğu fuar Bartın´ın tarihi ilçesi Amasra´da ziyarete açıldı. 

30 İşyurdu Müdürlüğüne bağlı tutuklu ve hükümlülerin el emeğiyle hazırladığı; mobilyadan tekstile, hediyelik eşyalardan gıda ürünlerine ve ahşaptan deriye kadar yüzlerce çeşit ürün fuarda satışa sunuldu. 

Amasra Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle açılan fuar Amasra’yı gezen turistler gibi yerel halkında büyük ilgisini çekti. 

Stantlardaki ürünlerin kalitesi ve çok uygun fiyatlara satılması ziyaretçileri cezbetti. Bazı stantlarda ilk günden ürünlerin büyük ölçüde tükendiği görüldü.

Ceza infaz kurumlarında gerçekleşen eğitim faaliyetlerini kamuoyuna tanıtmak, hükümlü ile tutukluların topluma katkıda bulunan bireyler olarak yeniden sosyal hayata kazandırılmasını teşvik etmek ve toplumsal farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı fuar 14 Eylül tarihine kadar gezilebilecek. 

Aba Medya Haber Merkezi

Bakmadan Geçme