Eski Bakan'dan Yalçınkaya'ya destek

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Yalçınkaya'ya destekler, eski Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar, geçmiş dönem Zonguldak milletvekilleri Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş ve geçmiş dönem İstanbul milletvekili Ali Özcan'dan geldi

ESKİ BAKANDAN YALÇINKAYA'YA DESTEK

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı günler kala, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Belediye Başkan Adayı M.Rıza Yalçınkaya'ya destek turları devam ediyor. Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Yalçınkaya'ya destekler, eski Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar, geçmiş dönem Zonguldak milletvekilleri Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş ve geçmiş dönem İstanbul milletvekili Ali Özcan'dan geldi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar ve beraberindeki CHP heyeti, öncelikle CHP il başkanlığında partililerle bir araya geldi ve görüş alışverişinde bulundu.

CHP heyeti daha sonra Belediye Başkan Adayı M.Rıza Yalçınkaya ile birlikte Bartın Küçük Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti. Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Yalçınkaya ve CHP heyeti, esnafın sorun ve taleplerini dinledi. Sanayi sitesi içindeki dükkan sayısının yetersizliğinden şikayetçi olan sanayi esnafı, gelirlerinin her geçen gün azaldığını ve borçlarının ise artarak devam ettiğini belirtti.

Yalçınkaya, sanayi esnafının sorunlarını bildiğini ve sorunların çözümü için 31 Mart'tan sonra Bartın Belediyesi olarak hızlı bir şekilde hareket edeceklerini ifade etti ve şunları söyledi: "Bugün Eski Kültür ve Turizm Bakanımız Fikri Sağlar ve değerli milletvekillerimizle birlikte oto sanayi sitesi esnafımızı ziyaret ederek işlerinde kolaylıklar diledik. Bu kadar emek ve alın terine rağmen esnafımızın borç yükü her geçen gün artarak devam ediyor. Sanayi sitemiz artık esnafımıza yetmiyor. Dükkan kapasitesi yetersiz ve esnafımızın taleplerini karşılamaya yetmiyor. 31 Mart'tan sonra Bartın Belediyesi olarak küçük sanayi sitemizin alt yapısını güçlendirmek ve modernize etme adına geniş kapsamlı bir iyileştirme projesi başlatacağız. Tüm sanayi sitesinin tamamına yönelik doğalgaz altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde bitirilecek ve herkesin kullanımına sunacağız. Sanayi sitesindeki esnafımıza yönelik ilave yeni iş yerleri oluşturulacak ve düşük ücretlerle esnafımızın iş yeri sahibi olmasının önü açacağız.Elektrik hatları yer altına alıp,sokak ve yol düzenlemeleri, dış cephelerin tek tip giydirilmesi, çevre düzenlemeleri,mescit, ve ihtiyaçlara yönelik yapıların düzenlenmesi çalışmalarını başlatacağız.Esnafımızın her zaman yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Yalçınkaya ve CHP heyeti, kendilerini büyük ilgiyle karşılayan sanayi esnafına teşekkür etti.

Sanayi sitesi ziyaretlerinin ardından çarşı esnafıyla bir araya gelen Yalçınkaya ve CHP heyeti esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Esnafın sorunlarını yine esnafla birlikte çözeceklerini belirten M.Rıza Yalçınkaya Bartın için gece gündüz çalışarak Bartın’ı hak ettiği yere getireceklerini belirtti.

Yalçınkaya:"Göreve geldiğimizde esnafımızın ve halkımızın talepleri doğrultusunda sorunları tek tek ele alacağız.Sorunları ortak akılla hareket ederek,birlikte çözüme kavuşturacağız."dedi.

Eski Bakan'dan Yalçınkaya'ya destekEski Bakan'dan Yalçınkaya'ya destekEski Bakan'dan Yalçınkaya'ya destek

 

Bakmadan Geçme