Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği kuruldu

Düzce'de Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneğini kuruldu, Dernek Başkanı Hasan Arslan, 'Kalbi Düzce için atan insanlar olarak üretecek, şehrimize değer katmak için çalışacağız' dedi.

Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği kuruldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DÜZCE(İHA) – “Düzce’nin zengin mutfak kültürünü görmeyen bilmeyen kalmasın” diyerek yola çıktılar Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneğini kurdular. Dernek Başkanı Hasan Arslan, “Kalbi Düzce için atan insanlar olarak üretecek, şehrimize değer katmak için çalışacağız” dedi.

Düzce’de, Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği kuruldu. Dernek, üyelerin tanıştığı ilk toplantısını Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya, Düzce Milletvekili ve aynı zamanda derneğin kurucu başkan yardımcısı Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ve tüm üyeler katıldı. Toplantıda derneğin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri belirlenerek çalışma planı yapıldı.

“Düzce için yola çıktık. Zengin mutfak kültürümüzü, muhteşem doğal güzellikleri görmeyen, bilmeyen kalmasın diye yola çıktık” diyen Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Arslan, “Düzce’yi gastronomi, kültür ve turizm alanlarında ulusal ve uluslararası arenada daha görünür kılmayı, katma değeri yüksek turizm ürünleri ve aktivitelerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yürüteceğimiz derneğimizin nihai hedefi; şehrimizi UNESCO ağına dahil etmek. Bu alanında Türkiye’de hali hazırda 8 temsilcisi bulunuyor. Düzce’mizin Türkiye’deki 9. şehri olması için çalışacağız. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir’in fikir annesi olduğu derneğimizin kurucu başkanı olmanın onurunu yaşıyorum. Derneğimizin akademiden, ticarete farklı sektörlerde alanında uzman 7’si yönetim kurulu üyesi olmak üzere toplam 38 üyesi bulunuyor. Kalbi Düzce için atan insanlar olarak üretecek, şehrimize değer katmak için çalışacağız” dedi.

Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği kuruldu

Bakmadan Geçme