• Haberler
  • Bartın
  • 'Definlerinin ücretlendirildiğine ilişkin asılsız söylemler dolaşıyor'

'Definlerinin ücretlendirildiğine ilişkin asılsız söylemler dolaşıyor'

Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, yaptığı açıklama ile mezarlık ve defin hizmetleri konusuna açıklık getirdi. 

Açıklamasında Bartın merkeze bağlı 23 mahalle ve mücavir alan içerisinde kalan 20 köye cenaze hizmetlerinin ücretsiz olarak verdiğini ifade ederken, ilçe, belde ve köylere de cenaze nakillerinin ücretsiz olarak gerçekleştiğini belirtti. 

Başkan Yalçınkaya açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Bartın Belediyesi olarak mezarlık ve defin hizmetleri Belediyemiz sınırları içinde yer alan 23 Mahallemizde vefat eden vatandaşlarımıza yönelik yıkama, kefenleme, mezar tahtası, mezar yeri kazılması, cenaze evinin önüne tabure gönderilmesi ve cenaze ilanları vatandaşlarımızdan hiçbir ücret alınmadan, aksatılmadan yapılmaktadır. Ayrıca 23 mahalle mezarlığına gitmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz otobüs servisi verilmektedir. Buna ilaveten yine Belediyemizce Mücavir Alan içerisinde kalan 20 köyümüze de bu hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca il sınırlarımızda yer alan tüm ilçe, belde ve köylerimize de cenaze nakil aracı ücretsiz bir şekilde Belediyemiz hizmeti olarak sunulmaktadır. 

“Bu söylem ve dedikodulardan büyük üzüntü duymaktayız”

Son günlerde kamuoyunda Belediyemizi yıpratmak amacıyla kasıtlı olarak gasilhane hizmetleri ile cenaze definlerinin ücretlendirildiğine ilişkin asılsız söylemler dolaşmaktadır. Tabi ki de bu söylem ve dedikodulardan büyük üzüntü duymaktayız. Siz değerli hemşerilerimizden ricamız Başkanlığımca ve belediyemizce bir açıklama yapılmadan bu ve benzer yıpratmaya yönelik söylem ve dedikodulara itibar etmemenizdir. Adaylığım sürecinde de sizlere söz verdiğim gibi her zaman başkanlığım ve meclis üyelerimizle birlikte şeffaf olacağımız sözümüzün arkasındayız. Değerli vatandaşlarımızın acılarını ve üzüntülerini paylaşmak adına Belediyemizin imkanları dâhilinde yapılması gereken ne varsa yapılacak ve yapılmaya da devam edilecektir. Bu bir M. Rıza Yalçınkaya sözüdür. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 

Bakmadan Geçme