Belediyenin Arife Günü programı belli oldu

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Ramazan Bayramı Arifesinde de devam edecek. 

Her arife gününde hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlar ve şehitlerin ruhu için Yasin-i Şerif okutulduğunu, bu Bayram arifesinde de aynı şekilde devam edileceğini belirten Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya; “Bartın Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda mübarek Ramazan Bayramı dolayısı ile hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ruhu için arife gününde Halatçıyaması-Asri, Gölbucağı, Orduyeri, Karaköy, Aladağ Kavallar ve Erenler Mezarlıklarımızda Yasin-i Şerif okutacağız. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldıracağız. Bu vesileyle şimdiden tüm halkımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Okunacak olan Kur’an’ın kabul olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yer ve araç saatleri programı

Bartın Belediyesi tarafından  9 Nisan Salı Arife günü mezarlıklarda okutulacak Yasin-i Şerif için yer saatleri programı şu şekilde; “Saat 14.00 Halatçıyaması-Asri Mezarlığı, saat 14.30 Gölbucağı Mezarlığı, saat 15.00 Orduyeri Mezarlığı, saat 15.30 Karaköy Mezarlığı, saat 16.00 Aladağ Kavallar Mezarlığı, saat 16.30 Erenler Mezarlığı.”

Kemer Meydanı’ndan araç kaldırılacak

Arife günü Halatçıyaması-Asri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 13.45’de, Gölbucağı Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.15’de, Orduyeri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.45’de ve Aladağ Kavallar Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 15.45’de Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak.
 

Bakmadan Geçme