Belediye çalışanları gözaltında

Bartın Belediyesinde bazı çalışanların ifadeye çağrıldıkları öğrenildi

Bartın Belediyesinde hurda satışından kaynaklı olduğu iddia edilen soruşturma kapsamında 4'ü belediye çalışanı 2'si ise özel bir işletmeden olmak üzere 6 kişinin ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

Kesin olmayan bilgilere göre belediye malı olan bazı malzemeleri usulsüz şekilde satmakla alakalı Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Bartın Belediyesinde çalışan 4 kişi ile malzemelerin satılmak istenildiği özel bir işletmeden 2 kişi olmak üzere 6 kişinin ifadeye çağrıldığı öğrenildi. 

Soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğü konuyla ilgili Bartın Belediyesi de açıklamada bulundu.

Söz konusu olayla ilgili açıklamada, "Kamu hizmetlerinde kullanmak amacıyla; Belediyemiz depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediyemiz işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Öncelikle söz verdiğimiz üzere, göreve geldiğimiz günden itibaren Bartın Belediyesi olarak şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğimizi ve edeceğimizi vurgulamak isteriz. Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir. Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam eden Belediye Başkanımız, bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri almış ve sorumluları adalete teslim etmiştir.  Adli soruşturmanın selameti açısından detay paylaşılamamakla birlikte, süreçle ilgili gelişmeler oldukça siz değerli kamuoyu bilgilendirilecektir. Yönetimimizde Bartın Belediyesi, halkımızın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek, şeffaf ve dürüst yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir.  Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış ve destekleriniz için teşekkür eder, siz değerli halkımızın gücü arkamızda oldukça huzur ve güven ortamında çok daha güzel hizmetlere imza atacağımızı kamuoyuna duyururuz." denildi.
 

 

Yorumlar 1
Vatandaş 30 Haziran 2024 01:47

Ak partili Kocaeli Kartepe Belediyesindede kalıplari çaldılar hurdaciya sattılar . Belediye dava açtı ama birşey çıkmaz.

Bakmadan Geçme