Baskı halleri sergisi açıldı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eserlerinden oluşan Baskı Halleri Sergisi, Mihri Müşfik Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluştu

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Baskı Halleri" Sergisi, Mihri Müşfik Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu.

Düzce Üniversitesi Resim Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burcu Günay, Baskı Halleri Sergisi’nin teknik olarak yüksek baskı uygulamalarından biri olan linol baskı üzerine gerçekleştirildiğini ifade etti. Belirlenen içerik dahilinde oyulan linol kalıplarının üzerine matbaa mürekkebi sürüldüğünü ve kalıbın ham bez üzerine yerleştirilerek; baskı presinden geçirildiğini belirten Günay, boya uygulanan alanların, bez üzerinde ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

Ham bez üzerine linol baskı tekniği kullanılarak oluşturulan bu serginin, tek kavrama odaklanmak yerine, her bir sanatçının kendi sanat pratiğini baskı dili ile aktardığı üretim süreçlerinin yansımaları olduğunu dile getiren Burcu Günay, sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Oldukça beğeniyle takip edilen Baskı Halleri Sergisi, 8 Mart 2024 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bakmadan Geçme