Bartınspor'da lig hazırlıkları sürüyor

Bartınspor'da 2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Lig hazırlıkları yoğun şekilde devam ediyor.

Bartınspor'un Boğaz tesislerinde günde 2 antrenmanla sürdürdüğü lig hazırlıklarında teknik ekip, futbolcuların analizini çıkartıyor.

Son olarak Kulüp Başkanı Kenan Dursun, Basın Sözcüsü Murat Yıldırım ve Sportif Direktör Oktay Özçelik ile birlikte ve antrenmanı ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. 

Takım gençleşti

Mevcut oluşturulan takımda yaş ortalaması 21 oldu. 12 Bartınlı futbolcunun yer aldığı antrenmanlarda sözleşme aşamasında olan futbolcular büyük beğeni topladı. 3 sezonluk planlama dahilinde oluşturulan kadroya tecrübeli isimlerde takviye edilecek. Takımın iskeletini de 3 sezonluk oluşturmayı amaçlayan Başkan Dursun, transferde de ince eleyip sık dokuyor. Takviye yapılacak olan tecrübeli isimlerin takımın hem dinamiklerini oluşturması, hem de genç futbolculara örnek teşkil etmesi amaçlanıyor. 25 kişilik kadroyla sezona girecek olan temsilcimizde Teknik Direktör Kamil Tantaoğlu’nun yardımcılıklarını da Bartınspor’da uzun yıllar top koşturan başarılı teknik adam Nail Türkan ile Galatasaray’da kalecilik yapan ve 3 sezondur takımda görev yapan Bahattin Demircan yapacak. 

“Birlikte başaracağız”

Kulüp Başkanı Kenan Dursun, yaptığı açıklamada, “Bartınspor kentimizin en önemli markası ve değeri. Kentimizde de yıllardır beklenen bir profesyonel lig özlemi var. Bu özlemi gidermek için de göreve geldik. Burada yaptığımız planlama ve çalışmalarla sistemli bir şekilde bu özlemi gidermek için mücadele ediyoruz. Bunun içinde kentimizdeki gençlerimizi takımıza kazandırmaya, kalıcı bir kemik kadro oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Göreve gelirken de dediğimiz gibi, bu takımı el birliği ile başarıya taşımaktan başka yolumuz yok. Hem Bartın’ın kendi başarılı evlatlarını değerlendireceğiz, hem de Bartın Üniversitemizde eğitim gören ve kayıt olacak başarılı futbolcuları takımıza kazandıracağız. Tecrübeli takviyelerle de inşallah mücadele eden, koşan ve ligde örnek olacak bir takımı oluşturacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz görevimizin zorluğunun farkındayız. Bartın spor camiasının da beklentilerini biliyoruz. Bizim taraftarlarımızdan, Bartınspor sevdalılarından beklentimiz hem tribünde da hem de kentte desteklerini eksik etmesinler. Bartınspor ve Bartın bir bütündür. Biz de bu birlik ve beraberlik içinde hedeflerimiz Allah’ın da izni ile ulaşacağız” dedi.

Aba Medya Haber Merkezi

Bakmadan Geçme