Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ramazan Aşcı atandı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar'ın görevden alınmasının ardından Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı'nın atandığı öğrenildi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar’ın görevden alınmasının ardından Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı’nın atandığı öğrenildi.

Ramazan Aşçı kimdir?

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı; ilköğrenimini Sinop Erfelek İnesökü İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimini Sinop Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Ramazan AŞCI, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tasavvuf alanında tezli yüksek lisansını, 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Yönetim alanında ikinci yüksek lisansını tamamlamışlardır.

Mesleki kariyerine Gaziantep’in Nizip ilçesi, Nizip Lisesinde öğretmen olarak başlayan Ramazan Aşcı; sırası ile Küçükçekmece Söğütlüçeşme Lisesinde öğretmenlik, Kadriye Moloğlu Lisesinde öğretmen ve müdür yardımcılığı, Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesinde okul müdürlüğü, Fen ve Sosyal Bilimler Programı Uygulayan Proje Okulu TOKİ Güneşparkevleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul müdürlüğü görevlerinin ardından Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Kırklareli Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

Aşcı; sekiz yıl İstanbul Sinop Spor Kulübü Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüterek Öncü Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı da yapmıştır.

Aşcı; Sinop Eğitim Vakfı Kurucusu aynı zamanda Mütevelli Heyeti Üyesidir. İlim Yayma Cemiyeti’nin Küçükçekmece kurucusu olup Eğitim Komisyonu Başkanlığı yapmıştır.

2010 yılı Prof. Dr. Sabahattin Zaim Lisesi Okul Müdürü iken Türkiye’nin en önemli fikir ve ilim adamlarından merhum Prof. Dr. Sabahattin Zaim adına ithaf olunan “En İyi Öğretmen” yarışmasının koordinatörlüğünü gerçekleştirerek ülke genelinde öğretmenlere yönelik yapılan nadir ve güzel bir projenin altına imzasını atmıştır.

Comenius Okul Ortaklıkları AB Projesi koordinatörlüklerinin yanı sıra 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde Kültür Bakanlığı ve ÖNDER işbirliğiyle Türkiye’nin Enleri’nin belirlendiği yarışmada eğitim ile ilgili “Yaşayarak Öğreniyorum” projesi ile ülke genelinde en iyi eğitim projesi ödülünün sahibi olmuştur.

Aşcı, İngilizce ve Arapça iki dil bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Bakmadan Geçme