• Haberler
  • Bartın
  • Bartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlama

Bartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlama

Bartın'da İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Teşkilatının 185'inci yıldönümü törenle kutlandı. 

Bartın’da Jandarma Teşkilatının 185'inci yıldönümü İl Jandarma Komutanlığı binası önünde düzenlenen törenle kutlanırken, tören renkli görüntülere sahne oldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Jandarma Teşkilatının tarihçesinden bahsedildi.

Bartın İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan yaptığı konuşmada, “Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185. Yıldönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Başarılarla dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mahzar olmuş, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler; milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mahzar olmayı başaran Türkiye Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında, gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyetinin gücü ve teminatı olmuştur. Jandarma Genel Komutanlığı tüm personeli görevini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde, yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içerisinde aramaktadır.

Bartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlama

Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş, modern teknolojinin tüm imkanlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle, verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir. Bu anlamlı gün vesilesiyle Jandarma Teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygı değer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı Jandarma Teşkilatı olarak daima minnetle anılacaklardır. Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için, canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma Teşkilatının personelleri ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim. 185 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin, fedakarca ve kahramanca hizmet eden, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu kanun ordusu Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı saygılarımı sunarım.” Dedi.

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan da Jandarma Teşkilatının milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin dört bir yanında emniyet ve asayişin temin edilmesi amacıyla kendisine verilen görevleri büyük bir özveri, cesaret ve fedakârlıkla yerine getiren Jandarma Genel Komutanlığımızın 185. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kuruluşundan bu yana geçen süre zarfında milletimizin huzuru, güvenliği ve kamu düzeninin sağlanması için üstün bir görev anlayışı ile çalışan Jandarma Teşkilatımız; iç güvenlik harekatlarından terörle mücadeleye, trafik güvenliğinden doğal afetlerde vatandaşlarımıza yardım elini uzatmaya kadar birçok alanda büyük başarılar elde etmiştir. Asli görevlerinin yanında hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel faaliyetlerle de vatandaşlarımız ve devletimiz arasında önemli bir görevi yerine getiren her kademedeki Jandarma Teşkilatımız milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur.

Bartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlama

Çağın gereksinimlerine uygun olarak kendini sürekli yenileyen, modern teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan ve eğitim seviyesini sürekli yükselten Jandarma Teşkilatımızın bu zor ve onurlu görevi, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğini, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere taşıyacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere görevleri başında hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Jandarma Teşkilatımızın 185. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmalarda derece elde eden personel ve öğrencilere ödülleri takim edilirken daha sonra sunulan gösteriler ise büyük beğeni topladı.

Bartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlamaBartın İl Jandarma Komutanlığında onur ve gurur dolu kutlama

Bakmadan Geçme